banner30

banner29

Kadıköy belediyesi ve LGBTİ beraber hareket edecek

CHP’li Şerdil Dara Odabaşı yönetimindeki Kadıköy Belediyesi, kadim ilçeyi homoseksüel bir geleceğe hazırlamak için iğrenç bir planı hayata geçiriyor.

Yerel Haberler 11.03.2020, 10:29
Kadıköy belediyesi ve LGBTİ beraber hareket edecek

HDP ile işbirliğine giden CHP, Müslüman Türk milletinin aile yapısını yerle bir etmek isteyen ahlak teröristleri olan LGBTİ’li sapkınları da koruyup kollamaya devam ediyor. CHP’nin Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’ndan skandal bir adım geldi. Kadıköy Kent Meclisine bağlı Kent Konseyi LGBTİ Meclisi’nin hazırladığı ‘Faaliyet Raporu’ CHP zihniyetinin gerçek yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi. 12 Maddelik eylem planı hazırlayan LGBTİ, CHP ile birlikte el ele vererek Kadıköy’de sapkınlığı nasıl meşru hale getireceklerini açıkladı.

Sapkınların Kadıköy planı

İlk adım olarak ‘Cinsiyetsiz Tuvaletler’ kurulacağının açıklandığı eylem planında, “Belediye ait tüm binalarda her katta cinsiyetsiz tuvalet seçeneği de eklenmelidir. Tuvaletlere kullanıcıların LGBTİ+ farkındalıklarını artırmaya yönelik posterler asılmalıdır” ifadelerine yer verildi. Belediye bağlı sağlık kuruluşlarının LGBTİ sapkınlara peşkeş çekilmesinin hedeflendiği raporda, “Kadıköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı altı adet sağlık merkezi bulunmaktadır. Merkezin mesai saatleri dışında açık olması esnek koşullarda çalışan LGBTİ’lilerin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi açısından önem taşımaktadır” ibareleri yer alıyor. LGBTİ Dostu Mahallelerin oluşturulması istenen raporda, eşcinsel ahlaksızların, sapkınlıklarını rahatça işleyebilmesi için ‘Güvenli Mekanlar’ ve ‘Güvenli sokaklar’ kurulması hedefleniyor. Sapkınları korumak içinse belediyelerin kolluk kuvveti olan Zabıtaların eğitilmesi hedefleniyor.

Paydaşları Kadıköy Belediyesi

Eşcinsel sapkınlığın meşrulaştırılması için ilçe içerisinde ‘LGBTİ algısı saha araştırması’ 4 yıllık eylem planı içerisinde yer alıyor. Belediyenin faaliyetlerini takip edileceğinin belirtildiği raporda, kütüphane, spor ve cinsel sağlık merkezlerinin kurulması da talep ediliyor. Raporun ‘Paydaşlar’ kısmında, söz konusu sapkın eylemleri hayata geçirmek için yardımcı olacak kurumun Kadıköy Belediyesi’nin ilgili birimleri olduğu ısrarla vurgulanıyor.

Yorumlar (1)
edirneolay.com 1 yıl önce
EDİRNE BELEDİYESİ, EŞCİNSEL ÇALIŞMA GRUBUNUN NERESİNDE?
Edirne’de son aylarda kamuoyuna çok yansımayan ama belli siyasi grupların ve STK ların davet edildiği eşcinsel toplantıları yapılıyor.! Edirne EŞCİNSEL ÇALIŞMA GRUBU, nun Edirne Belediyesi üst düzey yöneticileriyle çeşitli görüşmeler yaparak eşcinsel örgütlenmelerine destek arayışları sürdürdüğü artık bilinen bir gerçektir.( Bkz.Linkler)
27 Şubat 2015

EDİRNE BELEDİYESİ, EŞCİNSEL ÇALIŞMA GRUBUNUN NERESİNDE?

Edirne’de son aylarda kamuoyuna çok yansımayan ama belli siyasi grupların ve STK ların davet edildiği eşcinsel toplantıları yapılıyor.! Edirne EŞCİNSEL ÇALIŞMA GRUBU, nun Edirne Belediyesi üst düzey yöneticileriyle çeşitli görüşmeler yaparak eşcinsel örgütlenmelerine destek arayışları sürdürdüğü artık bilinen bir gerçektir.( Bkz.Linkler)

Öte yandan, CHP li Beşiktaş Belediye Başkanı Danışmanı Sedef Çakmak ve Şişli Belediye Başkanı Danışmanı Boysan Yakar’ın, açık kimlikli eşcinsel olarak bu konuma gelen ilk isimler olduğu göz önüne alınıldığında… Edirne Eşcinsel Çalışma Grubunun Edirne Belediye Başkanlığından ne gibi talepleri olduğu ve belediyemizin bu talepler karşısında alacağı tavrın ne olacağı konusu bu gün için henüz muallakta!?

Kıssadan hisse: Bu sürecin sonunda Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yeni danışmanı eşcinsel kimlikli bir Edirneli Eşcinsel aktivist mi olacak?

EŞCİNSEL TOPLANTILARININ ÜNİSİTE ÖĞRENCİ YURDUNDA YAPILMASI NE KADAR DOĞRUDUR?

Edirne Eşcinsel Çalışma Grubu, 27 Aralık Cumartesi günü eşcinsellere ilişkin “Sıkça Sorulan Sorular” atölyesini, Edirne ÜNİSİTE “üniversiteli yaşam merkezi”nde düzenledi. Üniversite öğrencilerinin kaldığı özel yurtta eşcinsel derneklerinin toplantı yapması ne kadar doğrudur? ÜNİSİTE’de kalan öğrencilerin ailelerinin bu toplantıdan haberleri var mıdır?

Kıssadan hisse: Varın bu hisseyi de siz çıkartın...

EDİRNE KÜRT HAREKETİNE BUNDAN BÖYLE EŞCİNSELLER Mİ YÖN VERECEK?

Eşcinsel aktivisti Hasan Atik Edirne HDP İl yönetimine; Müzeyyen Araç ise merkez ilçe eş başkanlığına seçildi.

Kıssadan hisse: HDP Edirne Teşkilatında Eş Başkan Edirne Eşcinsel Çalışma Grubu üyesi; HDP Edirne Teşkilatı Yönetim Kurulu üyesi Edirne Eşcinsel Çalışma Grubu üyesi…Eeee Edirne Kürt Hareketine, artık eşcinseller mi yön verecek desek yalan mı olur!?


DİSK İN SENDİKACILIKTA GELDİĞİ SON NOKTA; EŞCİNSEL HAKLARI…

Edirne Eşcinsel çocukları olan ailelerin hikâyelerini anlatan “Benim Çocuğum” filmi Edirne’de seyirciyle buluştu. Edirne Eşcinsel Çalışma Grubu ve Tıp Öğrencileri Kolu’nun (TÖK) ev sahipliğinde yapılan etkinliğe ilgi büyüktü.

DİSK toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar salona sığmakta zorlandı.

Kıssadan hisse: DİSK sendikası çağdaşlaştırdığı işçi haklarından sonra(!) artık eşcinsel haklarına mı el atıyor? Bu durumda, DİSK Sendikacılığın geldiği son noktayı nasıl tarif etmeliyiz?
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?