Kelkit Çayı'nın kıyısında yanmış kafatası ve kemikler bulundu!

Çayın kenarında bulunan yanık insan kemikleri, inceleme için istanbul'a gönderilecek

Kelkit Çayı'nın kıyısında yanmış kafatası ve kemikler bulundu!

Tokat'ta bulunan yanık insan kemikleri, inceleme için İstanbul'a gönderilecek

Tokat'ın Erbaa ilçesindeki Kelkit Çayı kenarında bulunan, insana ait yanmış kafatası ve kemik parçaları, incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderil.

Tokat'ta bulunan yanık insan kemikleri, inceleme için İstanbul'a gönderilecek

Tokat'ın Erbaa ilçesindeki Kelkit Çayı kenarında bulunan, insana ait yanmış kafatası ve kemik parçaları, incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderil. Kedimiklerin bulunduğu yerde ayrıca yanık lastik parçalarına da rastlandı.

KAN DONDURAN OLAY DÜN YAŞANDI

Olay, dün saat 19.00 sıralarında, ilçe merkezi yakınlarındaki Kelkit Çayı kenarında meydana geldi. Bölgede hayvan otlatan çoban, çay kenarında, insana ait yanmış kafatası ve kemik parçaları olduğunu gördü. Çobanın ihbarıyla olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, kemiklerin bulunduğu bölgede cumhuriyet savcısı eşliğinde inceleme yaptı. İncelemenin ardından kemikler, polislerce toplanarak, Erbaa Devlet Hastanesi'nin morguna götürüldü. Kemiklerin, buradan dün gece gönderildiği Tokat Devlet Hastanesi morgunda ilk incelemesi yapıldı. İncelemede kemiklerin, erkek ya da kadına ait olup, olmadığı belirlenemedi.

TABUTA KONULARAK GÖNDERİLDİ

Tokat Devlet Hastanesinde yapılan incelemenin ardından kafatası ve kemik parçaları tabut içerisine konuldu. Kemik parçalarının bulunduğu tabut Tokat Belediyesine ait cenaze aracı ile detaylı inceleme ve DNA tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

AYNI BÖLGEDE YANIK LASTİK PARÇALARI

Öte yandan kemiklerin bulunmasının ardından polis ekipleri, ilçe genelinde kayıp başvurusu olup, olmadığını araştırdı. Yapılan araştırmada, güvenlik makamlarına ulaşan kayıp başvurusunun olmadığı tespit edildi. Kemiklerin bulunduğu yerde ayrıca yanık lastik parçalarına da rastlandı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5