banner29

Polis kaza kurşunuyla meslektaşını şehit etti

Sakarya'nın Sapanca'da havaya ateş açan polis memuru meslektaşını kaza kurşunuyla şehit etti. Sakarya Valisi Hüseyin Atak ve Sakarya İl Emniyet Müdürü Faruk Ünsal konuyla ilgili açıklama yaptı.

Yerel Haberler 23.08.2008, 11:57 20.07.2019, 14:15
Polis kaza kurşunuyla meslektaşını şehit etti

Edinilen bilgiye göre olay Sapanca ilçesine bağlı Kestanelik Mahallesi Akyıldız Sokak'ta meydana geldi. Askere gidecek olan mahalle gençleri için bir asker eğlencesi düzenledi. Dilekçe ile izin alınarak gerçekleştirilen asker eğlentisini kontrol etmek ve saat 24:00'te sonlandırılmasını ikaz etmek üzere sivil polis ekibi bölgeye geldi. Bölgeye gelen polis memurlarına alkollü olduğu öğrenilen kimliği açıklanmayan bir şahıs küfürlü sözler ve hakaretler edince polis ekipleri şahsı gözaltına almak istedi.

Şahsın gözaltına alınması sırasında bir gurup toplanarak polislere mukavemette bulununca görevli ekipte bulunan polislerden Murat İpek kalabalığın dağılması için 3 el havaya ateş etti. Çıkan kargaşa sırasında polis memuru Murat İpek'in silahının kazaen tekrar ateş alması sonucunda görevli ekipte bulunan polis memuru Ahmet Sargın (41) yaralandı. Göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralanan Sargın, arkadaşları tarafından ağır yaralı olarak kaldırıldığı Sapanca İlçe Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm

Müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. 13 yıllık polis memuru Ahmet Sargın'ın evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Öte yandan çıkan olaylar sırasında kazen arkadaşının ölümüne neden olan Murat İpek (33) ile Nahit Konca (34) mahalle halkı tarafından darp edilerek yaralandı. Yaralı polisler kaldırıldıkları Toyotasa Travmatoloji ve İlkyardım Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Olayın ardından Sakarya Valisi Hüseyin Atak ve Sakarya İl Emniyet Müdürü Faruk Ünsal, hastaneye gelerek, olayla ilgili bilgi aldı. vali Atak, "kaza sonucu meydana gelen olay sebebiyle çok üzgünüz. bir polis memurumuz şehit oldu. ekiplerimiz kargaşaya müdahale etmek için bölgeye gittiği sırada, tarafları  Dağıtmak için havaya ateş açmış. daha sonra bir polis memurumuz silahını yerine koyarken, silah ateş almış ve meslektaşımız Sargın'a isabet etmiş. ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan meslektaşımız ne yazık ki kurtarılamayarak şehit düşmüştür. Bu talihsiz olay nedeniyle son derece üzgünüz" dedi.

Bu arada savcılık olaya el koyarken, olaya karıştığı iddia edilen polis memuru Murat İpek göz altına alınırken, şehit olan polis memuru Sargın'ın cenazesi adli tıp kurumu'na gönderildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?