banner29

Şimdi de 9 yaşındaki kızı lüks ciple kaçırmaya kalktılar!

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde lüks ciple dolaşan şahıslar, 9 yaşındaki kız çocuğunu bileklerinden tutup araca bindirerek kaçırmaya çalıştı. Küçük kızın annesinin çığlıklarıyla panikleyen şahıslar, çocuğun telefonunu alıp kaçtı.

Yerel Haberler 28.04.2019, 14:29
Şimdi de 9 yaşındaki kızı lüks ciple kaçırmaya kalktılar!

Olay, dün öğle sıralarında Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; evinin önünde oyun oynayan 9 yaşındaki F.Ç.'nin lüks ciple yanına yaklaşan kişi yada kişiler F.Ç.'nin bileklerinden tutup araca bindirmeye çalıştı. Çocuğun çığlık atması üzerine elindeki telefonu alan şüpheliler hızla olay yerinden uzaklaştı.

Aynı saatlerde mahallede dolaşan şüpheliler bir kadının yanına ciple yanaşarak çantasını alıp hızla uzaklaştı. O anlar güvenlik kameralarıyla kaydedildi.

"5-10 METRE SÜRÜKLEDİLER, KIZIMI KAÇIRIYORLAR DİYE ÇIĞLIK ATTIM"

Kızının çığlığını duyan Anne Gülserin Ç, "Biz kapıya çıktık bebeğim vardı kucağımda, geldik yürümeye başladık oğlumun elinde top vardı. Top yokuştan aşağı düştü kızım da peşinden gitti. Kızım yokuştan aşağı inince araba da hareket etti. Kızım yokuştan inince araçtakiler kızımı tutup sürüklemeye başladı. 5-10 metre sürüklediler. 'Kızımı kaçırıyorlar' diye çığlık attım, bebeğim kucağımda koşmaya başladım. Koşmaya başlayınca o tabii panikledi. Dizlerinin üzerine düştü, kalktı kızımı bıraktı telefonu aldı. Hırsızlık süsü vermeye çalıştı" dedi.

"OLAYA GASP SÜSÜ VERMEYE ÇALIŞTILAR"

Baba Ayhan Ç, "9 yaşındaki kızım dışarıda abisi ile oynuyor. O sırada lüks bir araba geliyor. Lüks arabadaki genç kızımın iki elinden tutarak kaçırmaya çalışıyor. Sürüklüyorlar baya bir. Kızım çığlık atıyor. Bağırdıktan sonra eşim ve oğlum peşlerinden koşuyor. Kızımı boğuşunca alamadı, bu sefer yere düşüyorlar. Sonra elindeki telefonu alarak kaçıyor. Olaya gasp süsü vermeye çalışıyor. Kızımın elinde morluklar var. Eşim olmasaydı, peşine gitmeseydi kızımı kaçırmış olabilirlerdi. Şikayetçi olduk. Darp raporlarımız da var. Avukatımız da var gerekli tüm tahkikatı yaptıracağız. Aynı araç buradan gittikten sonra bir kadının elindeki çantasını alıp kaçmışlar. Görüntüler var" diyerek olay anını anlattı.

KAÇIRILMAYA ÇALIŞILAN ÇOCUK, OLAY ANINI ANLATTI

Lüks ciple gelen şüphelilerin kaçırmaya çalıştığı F. Ç, "Abimin topu elinden kaçtı, Annemin telefonu da benim elimdeydi. Top kaçınca ben peşinden gittim. Orada araba yanıma yaklaştı. Arkadan da birisi koştu. İki bileğimden tutarak beni arabaya doğru sürükledi. Sonra annem arkadan bağırınca elimdeki telefonu görüp aldı. Arabayı hızlı bir şekilde sürüp gittiler" dedi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

KÜÇÜKÇEKMECE'DE NE OLUYOR?

İstanbul Küçükçekmece'de 22 Nisan'da 5 yaşındaki küçük çocuk, evlerinin bulunduğu sokakta uğradığı istismar sonrasında hastaneye kaldırılmış ve bir süre tedavi gördükten sonra taburcu edilmişti. Kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Pakistan uyruklu 18 yaşındaki M.V., çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?