banner29

Sinop'un ibretlik insanı Hicap Şen'in cenaze namazını il müftüsü kıldırdı

Önceki gün ölümüyle Sinop'ta büyük üzüntüye neden olan ibretlik insan Hicap Şen'in cenaze namazını İl Müftüsü Ali Hayri Çelik kıldırdı.

Yerel Haberler 15.01.2020, 19:09
Sinop'un ibretlik insanı Hicap Şen'in cenaze namazını il müftüsü kıldırdı

Sinop'un Uzungürgen köyünde 70 yaşına kadar duymadan, görmeden ve konuşamadan ancak sadece dokunma duyusu ile normal insanlar gibi yaşamını sürdüren Hicap Şen'in ölümü Sinop'ta büyük üzüntüye neden oldu. 

70 yaşında hayata veda eden Hicap Şen, hayatının tamamını geçirdiği Uzungürgen köyünde son yolculuğuna uğurlandı. İl Müftüsü Ali Hayri Çelik öğle namazı öncesi köy camisinde vaaz gerçekleştirdi.

HAYATIMDA KATILABİLDİĞİM EN GÜZEL CENAZE NAMAZI

İl Müftüsü Çelik vaazında, "Hicap amcamız dünyanın kötülüklerine bulaşmadan, günahlarıyla kirlenmeden tertemiz şu dünyadan göçüp gitti. Bizim nimet olarak bile farkına varmadığımız konuşma yeteneği, görmesi ve duyması yoktu. O, dünya gözüyle ne görebildi, ne harama kulak verdi, ne bir sövmeyi denedi. Ne İhaleye fesat karıştırdı, ne yolsuzluk yaptı, tertemiz Rabbimizin huzuruna vardı. Hayatımda katılabildiğim en güzel cenaze namazlarından birisi oldu, cennet yolcusu kardeşimizin cenazesinde bulunmak benim için en büyük bahtiyarlık" dedi.

Müftü Çelik ardından Hicap Şen'in cenane namazını kıldırdı. Cenazeye acı haberi duyan çok sayıda vatandaş iştirak etti. Hicap Şen daha sonra dualarla toprağa verildi. 

HİCAP YAŞAMIYLA HERKESE İBRET OLDU

Herkesin çok sevdiği Hicap, 70 yıla sığdırdığı yaşamında, dokunma duyusu dışındaki hiç bir duyu organı çalışmadığı halde normal insanlara taş çıkarttı.

Şen, kimseye ihtiyaç duymadan, yemeğini yapıyor, hayvanlarını otlatıyor, günlük tüm ihtiyaçlarını normal insanlar gibi karşılayabiliyordu. Her gün 1.5 kilometrelik yolu takip ederek köy kahvesine giden Hicap Şen, bir kere dokunduğu insanı bir daha unutmuyor. Tüm duyu organlarını parmak uçlarında toplayan ve çevrede biyonik adam diye anılan Hicap Şen, ahşaptan yaptığı bıçak sapları, tabak ve kaşıklar ile görenleri şaşırtıyordu. Kimse ona anlatmadığı halde bayram namazlarını kaçırmayan Hicap Şen, tiryakisi olduğu sigarayı içerken aile büyüklerinin geldiğini ön sezileri ile hissediyor ve hemen sigarasını söndürüp saklıyordu. Hicap'ın tüm duyularını kaybetmesinin nedeni ise küçüklüğünde geçirdiği menenjit hastalığıydı.

Hicap Şen'in ölümü büyük üzüntüye neden oldu. Hicap Şen,Sinop l Müftüsü Ali Hayri Çelik'in cenaze namazını kıldırması ardından öğleni müteakip Uzungürgen köyünde toprağa verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?