Topkapı İETT Garajı park oluyor!

Merkez üssü Silivri açıkları olan 5,8'lik deprem sonrası toplanma alanları gündeme geldi. Topkapı’daki 17 bin 567 metrekarelik İETT garajı, deprem toplanma alanı olacak.

Topkapı İETT Garajı park oluyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Topkapı Pazartekke’de bulunan tarihi İETT garaj alanının imar planlarını 14 Eylül’de oy birliğiyle değiştirmişti. Yeni değişikliğe göre arazinin zemin altı otopark, üstü ise park alanı olacaktı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İETT garajı alanının park ve afet toplanma alanı olacağını açıkladı.

Topkapı’daki İETT garajı arazisi, 2011 yılında yapılan imar planlarında ticaret alanı iken 2016 yılında mülkiyeti İBB’ye geçti ve 2017 yılında yapılan değişiklik ile arazi, altı otopark üzeri ise yurt yapılmasına olanak sağlayacak şekilde ‘Sosyal Kültürel Tesis’ alanı olarak tanımlandı.

İBB Meclisi’nin eylül ayı toplantısında yeniden gündeme gelen arazinin imar planları bir kez daha değiştirildi. İETT’nin 50 yıldan fazla zamandır garaj olarak kullandığı, 17 bin 567 metrekarelik arazinin imar planı değişikliği oybirliğiyle kabul edildi. Yapılan değişikliğe göre arazinin zemin altı otopark üstü ise park alanı olarak düzenlenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5