banner29

Vatandaş durumun ciddiyetini sonunda anladı! Sokakalar ve caddeler bomboş kaldı...

Devletin koronavirüs salgınına karşı önlemleri sürerken, vaka sayısının bir günde 2 bin artması ve yapılan uyarılar vatandaşın tehlikeyi fark etmesini sağladı.

Yerel Haberler 28.03.2020, 15:14
Vatandaş durumun ciddiyetini sonunda anladı! Sokakalar ve caddeler bomboş kaldı...

 Hafta sonu olmasına rağmen işlek cadde, sahil ve meydanlar boş kalırken, emniyet güçleri de vatandaşları sık sık uyararak önlemleri denetledi.

İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önleme çalışmaları kapsamında alınan yeni kararların ardından başta tarihi yarımada olmak üzere birçok ilçede park ve sahiller boş kalırken, vatandaşlar tedbirlere uydu.

Alınan tedbirlerin sonucunda Sultanahmet Camisi ve çevresi sakindi.

Haftasonunun oldukça yoğun olduğu yerleşim yerlerinden Ortaköy Meydanı da boş kaldı.

Antalya ve Muğla gibi turizm merkezlerinde koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sahil ve plajlar en sakin günlerini yaşıyor.

Marmaris'te de sahil, plaj ve piknik alanları yasağına uyulduğu görüldü. Atatürk Meydanı, Atatürk Caddesi yürüyüş yolları boş kaldı.

Uzunyalı, İçmeler ve halk plajlarında kimsenin olmaması dikkati çekti.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Paşatarlası, Kumbahçe, Gümbet, Ortakent-Yahşi ve Torba sahillerinin boş olduğu gözlendi.

Özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olan bölgelerin sakin olduğu, insanların alınan tedbirlere uyduğu görüldü. İlçede, emniyet güçleri de sahil kenarında devriye görevi yaptı.

Yeni tip koronavirüs nedeniyle mesire-ören yerleri, piknik alanları ve sahillere girişe yasak getirilmesinin ardından Sakarya'daki park ve sahiller boş kaldı. Önemli turizm merkezlerinden Sapanca ilçesinde, her sezonda hafta sonu yoğunluğu yaşanan Sapanca Gölü sahilinde yasak dolayısıyla sessizlik hakim oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?