banner29

Yol uzun sürüyor diye belediye 50 metrelik asansör yaptı

Artvin’in Hopa ilçesinde Karadeniz insanının bir mucidi bütün ülkeyi şaşırttı. İlçe merkezinden 50 metre yükseklikte olan mahalleye 10 katlı bina yükseliğinde asansör yapıldı. 5-6 kişilik kapasitesi olan asansör sayesinde vatandaşın çilesi sona ermiş oldu.

Yerel Haberler 28.05.2019, 14:10 28.05.2019, 14:14
Yol uzun sürüyor diye belediye 50 metrelik asansör yaptı

Karadeniz’in cenneti olarak tabir edilen Artvin’de ‘yok artık’ dedirten bir olay meydana geldi. Artvin’in Hopa ilçesinde yerden 50 metre yükseklikte olan Kuledibi mahallesi sakinleri, yüzlerce basamak merdiven çıkmak istemeyince, konuyu belediyeye anlattı. Çocuklar ve yaşlılar düşünüldüğünde 50 metrelik bir yükseklik çok büyük sorun teşkil ediyordu. Ak Parti’li belediye bu duruma son vererek mahalleye 10 katlı bina yükseliğinde asansör yaptı.

5-6 KİŞİLİK KAPASİTESİ VAR

10 katlı bina yükseliğindeki asansör, duvardan destek alınarak güvenliği sağlıyor. Karadeniz bölgesinde imkansız denilecek hiçbir şey olmadığının kanıtı olan asansör, vatandaşı 185 basamaklı merdiven de kurtardı. Alışveriş yaptıklarında ellerinde poşetleri evlerine götüremeyen mahalle sakinleri, belediye tarafından yapılan asansörle çok rahat bir şekilde evlerine çıkabiliyor. Ücretsiz olarak vatandaşın hizmetine sunulan asansörün 5-6 kişiye kadar insan alabiliyor.

YAŞLILARIN ÇİLESİNE SON VERİLDİ

Özel otomobili olan mahalle sakinleri kilometrelerce yolu dolaşarak yakınlarını ilçe merkezinden alabiliyordu fakat özel otomobili olmayan kişiler ya otomobil yolunu dolanmak yada 185 basamaklı merdiveni çıkmak zorunda kalıyordu. Aracı olmayanın ve yaşlıların çilesine son veren asansörün bakımları da belediye personeli tarafından rutin olarak yapılıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?