Yerli otomobilde dikkat çeken detay! O teknoloji mi kullanıldı?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın sosyal medya hesabından fotoğrafını paylaştığı yerli otomobilde, dikiz aynası dikkat çekti. Brandanın dikiz aynası bölümünde düşük olması, 'Dijital ayna teknolojisi mi kullanıldı?' sorusunu akıllara getirdi.

Bilim, Teknoloji 21.12.2019 - 14:02 21.12.2019 - 14:02

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dün sosyal medya hesabından yerli otomobilin brandalı fotoğrafını paylaştı. Paylaşım sonrası yerli otomobilin brandalı fotoğrafı sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. 

TANITIMI ERDOĞAN YAPACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya'da gazetecilere yaptığı açıklamada, yerli otomobilin ön gösteriminin 27 Aralık Cuma günü Gebze'de yapılmasının planlandığını ifade etti. Bu açıklamanın ardından Bakan Varank da sosyal medya hesabından ön gösterim araçlarının brandalı fotoğrafını paylaştı. Paylaşımında yerli otomobilin prototipinin tanıtılmasının planlandığı tarih ile "TOGG", "Bilişim Vadisi" ve "Milli Teknoloji Hamlesi" etiketlerine yer veren Varank, iki fotoğraf kullandı.

FOTOĞRAFTA DİKKAT ÇEKEN DETAY

Bakan Varank'ın yerli otomobilin ilk fotoğrafını paylaşasının ardından, yerli otomobilin fiyatı ve özellikleriyle ilgili çok sayıda soru merak edilmeye başlandı. Bakan'ın paylaştığı fotoğrafta ise yerli otomobille ilgili bir detay dikkat çekti. Bakan Varank'ın ilk paylaşımını yaptığı yerli otomobilin brandasının dikiz aynaları bölümünde düşük olduğu gözlerden kaçmadı.

DİJİTAL AYNA TEKNOLOJİSİ Mİ KULLANLDI?

Sürücülerin arkadan gelen araç trafiğini kontrol etmesini sağlayan dikiz aynalarda dijital kamera dönemi kısa bir süre önce bazı markalar tarafından başlatılmıştı. Seri üretimlerde kullanılmaya başlanan dijital aynayı ilk olarak Audi elektrikli SUV modeli e-tron, Lexus ise yeni ES sedan modelinde kullanmıştı. Yerli otomobilde de dikiz ayna kısmının boş görünmesi akıllara "Yerli otomobilde dijital ayna teknolojisi mi kullanıldı?" sorularını getirdi. Sorunun cevabı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerli otomobilin tanıtımını gerçekleştireceği 27 Aralık günü cevap bulacak.

Yorumlar