Yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı? 4 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Covid-19 vakalarındaki artış nedeniyle 20 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde önemli kısıtlama kararları alındı. Son günlerde yeni yıl yaklaşırken vatandaşlar 4 günlük bir sokağa çıkma yasağının olup olmadığını merak ediyor. Yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı? 4 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorularının cevabı haberimizde;

Gündem 11.12.2020 - 17:56 11.12.2020 - 17:56

Türkiye’de ilk Covid-19 vakası mart ayında tespit edildi. İlk vakadan hemen sonra pek çok kısıtlama kararı alındı. Havaların soğuması ve kapalı yerlerde geçirilen sürenin artması sebebiyle vakalarda artış görüldü. Durum böyle olunca yeni kısıtlamalar uygulanmaya başladı. Peki, Yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı? 4 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı? 4 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bu yıl 1 Ocak, cuma gününe denk geliyor. 1 Ocak bilindiği gibi resmi tatil. Vatandaşlar 31 Aralık saat 21.00’de başlayacak yasağın 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’te mi sona ereceğini merak ediyor.

Konu hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, “Yılbaşı gecesi de kısıtlamaya tabi ama gün sayısının artıp artmama durumunu gelecek haftanın sonuçları ve salgının seyri belirleyecektir" dedi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@