Yılmaz: 28 Şubat darbelerin en hafifidir

28 Şubat Postmodern Askeri Darbesi'nin hedefe koyduğu isimlerin başında gelen Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz, ''28 Şubat darbelerin en hafifidir'' açıklamasında bulunarak çarpıcı ifadelerde bulundu.

Gündem 27.02.2019 - 14:44 27.02.2019 - 14:44 Bülent Deniz

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te bu hafta darbeler ve 28 Şubat ele alındı.

31 MART'TA BAŞSIZ KALDIK

''Darbelerin en büyüğü 31 Mart Darbesi'dir'' diyen Yılmaz,''28 Şubat'ta başarılı olamadılar, dağılıp rezil oldular. 31 Mart gibi darbe yoktur Türk tarihinde... 3 kale yıkıldı. Bir hilafet kalesi, iki Osmanlı devleti ve son olarak İslam medeniyeti yıkıldı. Türkiye'nin bin yıllık kıblesini Kabe'den Roma'ya çeviren bir darbedir 31 Mart. Bugün Doğu Türkistan için ağlıyorsak, Kürt kardeşlerimiz PKK'nın tuzağına düşmüsse, Filistin'de hala işgal varsa bunun ana sebebi 31 Mart Darbesidir. 100 yıldır başsısız.'' açıklamasında bulundu.

İSTİKLAL MAHKEMELERİNDE ÖLDÜRÜLEN İNSAN SAYISI BELLİ DEĞİL

Türkiye'nin ilk muhalefet partisini kuran Kazım Karabekir'e hukuk darbesi yapıldığını belirten Yılmaz, ''Mustafa Kemal'e suikast yapıldığı söylenerek, iki sene sonra Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası kapatıldı. Neticede 16 milletvekili idam ediliyor. Kazım Karabekir'in idamı göz hapsine çevrildi. İstiklal harbinde ordumuzu başarıya ulaştıran paşalar dış güçler tarafından CHP eliyle cezalandırıldı. Daha sonra Serbest Cumhuriyet Fırkası kuruluyor. Menemen'de bir oyun tezgahlanarak genç subay Kubilay şehit ediliyor. Sarhoşa sarık cübbe giydiren CHP eylem yaptırarak, Kubilay'ı şehit ettiriyor. Bunun ardından 'şeriat hortladı' diyerek Serbest Fırka kapatılıyor. İdam sayısı belli değil. Onun için en hafifi 28 Şubat. İstiklal Mahkemelerinde öldürülen insan sayısı belli değil'' dedi.

Haber Vakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@