Yılmaz: Ezan ilk kez protesto edilmedi...

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, Taksim'de ezanın ıslıklanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada ''Ezan ilk kez protesto edilmedi, bunların akıl hocaları ezanı yasaklayanlardır'' ifadelerini kullandı.

Gündem 13.03.2019 - 19:10 13.03.2019 - 19:10

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş bu hafta da gündeme damga vurdu.

BUNLARIN ATALARI EZANI YASAKLADI

Ezanın ilk kez protesto edilmediğini belirten Yılmaz, ''Bunların akıl hocaları, ataları bu ülkede ezanı yasakladı. Allahuekber'den rahatsız oldular. Onların mekteplerinde Allah'a aşık olanların yetişeceğini mi sanıyorsunuz? Sıkıntı bizde az çalışıyoruz. Bu tehlikenin farkında değiliz. Bu nesil yetişmeye devam ederse, Yunan'a İtalyan'a İngiliz'e gerek yok, kendi düşmanımızı yetiştirmiş oluruz. Bütün bunlara acıyorum. Bunlara tebliğde bulunmak hepimizin görevi.'' dedi.

PEYGAMBER EFENDİMİZİ DE ISLIKLARLA SUSTURMAYA ÇALIŞTILAR

''Taksim'de ezanı yuhlamışlar, Taksim ne ki Kabe'yi kadınlar çırılçıplak tavaf etti'' diyen Yılmaz, ''Cehaletin farkında değillerdi. Karanlık bir dönemdi. İslam güneşi doğunca, 'eyvah biz ne yaptık' dediler. Peygamber Efendimizin verdiği mesajları sabote etmek için alkış tutup, ıslık çalıyorlardı. Hak'kı savunanlar, çukura düşenler kıyamete kadar var olacak. Cahiliye döneminde yaşananlar, bugün aynen yaşanmaya devam ediyor.'' ifadelerini kullandı.

Haber Vakti

Yorumlar