Yılmaz Özdil'in Kaftancıoğlu çelişkisi!

2013 yılında asılsız Ermeni soykırımı ile ilgili bir paylaşım yaparak Türkiye düşmanlığını gözler önüne seren ve "Mustafa Kemal'in askerleri değiliz" diyen Canan Kaftancıoğlu'na, sözde Atatürkçü yazar Yılmaz Özdil'den destek geldi. Yılmaz Özdil, Kaftancıoğlu'nun yanında yer alarak adeta kendiyle çelişmiş oldu.

Gündem 07.09.2019 - 11:44 07.09.2019 - 11:44

Mahkeme Heyeti, Kaftancıoğlu'nu "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni alenen aşağılama" suçundan 1 yıl 8 ay, ''kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'' suçundan 1 yıl 6 ay 20 gün ''Cumhurbaşkanına hakaret'' suçundan 2 yıl 4 ay, ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek'' suçundan 2 yıl 8 ay, ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezası olmak üzere toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı.

'ŞUNU DEMİŞ, BUNU DEMİŞ, GEÇ BUNLARI'

Kaftancıoğlu'na Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'den destek geldi. Özdil, "Şunu demiş, bunu demiş filan, geç bunları geç... Oylarımızın çalınmasını önleyen insandır Canan Kaftancıoğlu, yanındayız" dedi.

 Canan Kaftancıoğlu 2013 yılında, "23 Nisan'dan bir sonraki gün neydi? Bilmek istemeyenler için ipucu:1915" diyerek 1915'te yaşanan olayları tıpkı Türkiye düşmanlarının yaptığı gibi soykırım olarak tanıdığını ilan etmişti.

Atatürk kitabını 2500 liraya satarak vatandaş üzerinden milyonlar kazanan Yılmaz Özdil, adeta kendiyle çelişti.

Kenan Tuncer de Özdil'e Twitter'dan tepki göstererek şunları yazdı;

Şunu demiş Bunu demiş. Öyle mi? Kadın alenen Türk Tarihine iftira atıyor be Türk Devletine soykırım suçlaması yapıyor. Sen de Atatürk kitapları sat. Atatürk, sizin için bir rehber ve önder değil, sadece maddi ve mevkii kazanç kapısıdır.

Yorumlar