Yılmaz'dan CHP'li vekile sert tepki!

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, son bir kaç gündür CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in Adalet Köprüsü yanındaki binaya seçim afişi asması sebebiyle oluşan gündemle ilgili açıklama yaptı.

Siyaset 29.01.2019 - 00:00 29.01.2019 - 00:00

“İzmit halkının vicdanı kiralık değil” diyen Yılmaz, Hürriyet’e çok sert sözlerle yüklendi.

Siyasi geleceği uğruna Milletin verdiği emaneti kiraya vermekten çekinmeyen bu Vekil, şimdi de hukuk tanımaz, kanun bilmez tavrıyla Hukuk diplomasına ihanet ediyor. Amaç ney? Belediye Başkanlığı Koltuğu? Onu elde etmek için her yol meşru bunlar için!

MAĞDUR EDEBİYATI YAPIYOR


Yüksek Seçim Kurulu’nun propaganda takvimi belli olmasına rağmen, yasak olduğu bilinmesine rağmen, kanun, hukuk tanımaz bir tavırla İzmit’te dev bir duvar kiralıyor ve afişini asıyor. Bir hukukçu kendisi. Kanunsuz ve seçim yasağı olduğu için afişin indirileceğini çok iyi biliyor. Vinçler hazır, hemen vincin üzerine çıkıp mağdur edebiyatı başlıyor: “Afişimizi indiriyorlar ey Millet! Bunların afişimize bile tahammülü yok! Hakkımızı koruyacağız!!!”

MİLLETİN AKLIYLA DALGA GEÇEN KAFA


Milletin aklıyla yıllarca dalga geçen bir kafadan başka ne beklenir ki? Yahu sen İzmit halkını bu tiyatroya kanacak kadar ahmak mı sanırsın? Yazık! Gündem olmak için yapmayacağınız iş yok, anlaşıldı. Şehrin tüm değerlerini siyaset için tepe tepe kullanıyorsunuz.


HIRSIN MASKENİ DÜŞÜRÜYOR


Ama hırs ve hırçınlığınız maskenizi düşürüyor! Namussuz ve hırsız dediğiniz seçmene gülücük dağıtırken makyajınız yüzünüzden akıyor! Bunlar İzmit halkının vicdanını kiralık duvar zannediyor. Bunlara kendi dilleri ile seslenmek lazım; Yere batsın kiralık vicdanınız! Yere batsın riyakar tavrınız! Yere batsın hukuk, kanun tanımaz hırsınız!”

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@