Üniversite sınavı heyecanı, 18 Haziran ve 19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınavların tamamlanmasının ardından gözler sonuç tarihlerine çevrildi. ÖSYM'nin takviminde sonuçların 20 temmuzda açıklanacağı bildirildi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı  kapsamında TYT, AYT ve YDT oturumları  geçtiğimiz hafta sonu yapılan oturumlardan sonra sona erdi. Oturumların sona ermesinin ardından Ösym tarafından yayınlanan kitapçıklar ve ceavp anahtarları erişime açılmıştı.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan resmi açıklamaya göre, üniversite sınavı 2022 YKS sonuçları 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak.

ÜNİVERSİTE SINAVI 2022 YKS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

YKS’DE BARAJ OLACAK MI?

Uşak Üniversitesi'nin 20 TÜBİTAK projesi destek almaya hak kazandı Uşak Üniversitesi'nin 20 TÜBİTAK projesi destek almaya hak kazandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2022 YKS, ön lisans ve lisans programları tercihlerinde 150 ve 180 olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testleri (AYT) baraj puanları uygulaması kaldırıldı.