Yoğun bakımdaki vatandaş koronavirüsü anlattı! Ürküten sözler...

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüsten en fazla etkilenen ülkelerden biri İtalya oldu. 2 binde fazla kişinin yaşamını yitirdiği ülkede yoğun bakımdaki bir vatandaşın anlattıkları tüyler ürpertti.

Gündem 17.03.2020 - 12:45 17.03.2020 - 12:45 Bülent Deniz

Koronavirüs salgının Avrupa'da en ağır şekilde görüldüğü İtalya'da, bir hasta yoğun bakım servisinden video paylaştı. Koronavirüsün sıradan bir grip olmadığına dikkat çeken hasta, insanları evden çıkmamaları konusunda uyardı.

İtalya'da durum vahim

Koronavirüs salgının etkilerinin ciddi şekilde görüldüğü İtalya'da virüs sebebiyle 2 binin üzerinde kişi yaşamını yitirdi. Diğer yandan, yetkililer yoğun bakım servislerinin kapasitelerinin üst limite ulaştığına dair açıklamalarda yapmıştı.

"Bu sıradan bir grip değil, nefes alamıyorum"

İtalyan haber sitesi Corriere Della Sera'da yoğun bakım servisindeki 40 yaşındaki Gianni Zampino'nun çektiği video paylaşıldı. Koronavirüs sebebiyle yoğun bakımda olduğunu belirten Zampino, virüsün ciddiyetine dikkat çekerek, "Bu sıradan bir grip değil, nefes alamıyorum. Bilmediğimiz bir hastalık. Tanıdığım en cesur insanı, babamı öldürdü. Lütfen evde kalın, lütfen. Bu bir oyun değil. Korku filmi gibi duruyor, ama maalesef gerçek" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@