YouTube çöktü, ABD'liler 911'i arayıp yardım istedi

Gündem 17.10.2018 - 16:53 17.10.2018 - 16:53
DÜNYA GENELİNDE ULAŞIM SORUNU

YouTube'a gece 04.15'ten itibaren giriş yapılamadı. YouTube'a giriş yapmak isteyen kullanıcılar hata mesajıyla karşılaştı. Yaklaşık 2 saat süren erişim sıkıntısı nedeniyle kullanıcılar sosyal medyada isyan etti. ABD'nin Philadelphia eyaletinde ise YouTube'a giremeyen kullanıcılar 911'i arayarak yardım istedi.


Polisin ise duruma tepki göstererek, "Aramayın, bunu biz çözemeyiz" dediği kaydedildi.


Kayıtlı izleyici sayısı 1.8 milyarı bulan popüler video paylaşım sitesi YouTube'a gece 04.00'dan itibaren giriş yapılamadı. YouTube'a giriş yapmak isteyen kullanıcılar hata mesajıyla karşılaştı.


Konuyla ilgili YouTube'un Twitter hesabından ise sorunun çözümü üzerinde çalışma yapıldığı bildirildi. Youtube tarafından Twitter'da yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"Youtube, Youtube Tv ve YouTube Music platformlarında yaşadığınız erişim güçlüğüyle ilgili geri bildirimleriniz için teşekkür ederiz. Sorunu çözmek için çalışıyoruz. Düzelttiğimizde sizleri haberdar edeceğiz."

TeamYouTube tarafından Twitter'dan yapılan açıklamada "YouTube, YouTube TV ve YouTube Müzik'te yaşanan sorunla ilgili uyarılarınız için teşekkürler. Sorunu çözmek için ekibimiz çalışıyor ve sorun çözüldüğünde sizleri haberdar edeceğiz. Bu durumun neden olacağı rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" ifadelerine yer verildi.
Video paylaşım sitesi YouTube'daki sorun saat 05.45 sıralarında düzeldi.


KULLANICILAR POLİSİ ARADI

 You Tube!a erişemeyen bazı kullanıcılar 911!i arayarak polisten yardım istedi. Yardım isteklerine cevap veremeyeceklerini söyleyen polis yetkilileri Twiter'dan açıklama yapmak zorunda kaldılar.

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@