Yunanlar Göçmenlerin vücudunda sigara söndürüyor!

Edirne'de yakalanan kaçak göçmenler, Yunan askerleri tarafından darp edilmiş, ve üzerlerinde sigara söndürülmüş halde bulundu. Göçmenler, elbiselerinin bile üzerlerinden alındığını, Edirneli köylüler tarafından kendilerine kıyafet verildiğini söyledi.

Dünya 26.11.2019 - 15:12 26.11.2019 - 15:12

Edirne Uzunköprü'de yakalanan kaçak göçmenler, Yunan askerlerinin kendilerine kötü muamele ettiğini belirtti.

İSKEÇE'YE KADAR YÜRÜDÜLER

Pakistan uyruklu 31 yaşındaki Musaddiq Javed, 18 kişilik grupla Yunanistan'a geçtikten sonra İskeçe'ye kadar yürüdüklerini, araçla Kavala'ya giderken polis tarafından yakalandıklarını ifade etti.

YUNAN ASKERİ TÜRK PARALARINI YIRTTI

Polis tarafından askere teslim edildiklerini ifade eden Javed, askerlerin telefonunu ve üzerindeki bir miktar euroyu aldığını, Türk paralarını yırttığını açıkladı.

"ELLERİMDE SİGARA SÖNDÜRDÜLER"

Pakistan'daki ailesine bakmak zorunda olduğu için Avrupa'ya gitmek istediğini belirten Javed, "Askerler beni bir odaya götürdüler. Gözlerimi bağladılar. Ellerimde sigara söndürdüler. Ayaklarıma vurdular. Daha sonra bizi nehirden Türkiye'ye geri gönderdiler. Dört gün Yunanistan'da kaldık. Yemek vermediler, istediğimizde bizi dövdüler." dedi.

Fas uyruklu Muhammed Nainiya da Yunan askerleri tarafından, ormanlık alanda darbedildiklerini öne sürdü.

Yunan askerlerinin telefonuna ve 700 euro parasına el koyduğunu ileri süren Nainiya, "Bizi bir askeri araçla nehir kenarına getirdiler. Bota bizi 20'şer kişi bindirip sopayla kafamıza vura vura karşıya geçirdiler. Kıyafetlerimizi de aldılar." iddiasında bulundu.

"TÜRKİYE'DE BİZE İYİ BAKTILAR"

Nainiya, "Daha sonra Türkiye'ye geçtikten sonra kilometrelerce yürüyerek bir köye geldik. Edirneli köylüler bize kıyafet verdi. Jandarma bizi teslim aldı, doktora götürdü. Doktor beni muayene ettiğinde ayağımda 3 kırık olduğunu, ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyat oldum. Bir hafta hastanede yattım. Türkiye'de bize iyi baktılar." diye konuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@