Yürüyüş için neden 25 Kasım seçildi? Yarına dikkat!

Sözde kadın savunucuları ve feminist örgütlerin 25 Kasım Pazartesi günü 'kadın cinayetleri'ni bahane ederek sokakları karıştırma planına CHP ve HDP'li siyasetçiler de destek verdi. Grubun kadın cinayetlerini protesto etmek için 25 Kasım PKK terör örgütünün kuruluş yıldönümünü seçmesi dikkat çekerken, Türkiye genelinde yapılacak gösteriler için bildiri de dağıtılıyor.

Gündem 24.11.2019 - 16:05 24.11.2019 - 16:05

Sosyal medyada '25 Kasım'da sokaktayım' hashtagh'i ile örgütlenen sözde kadın savunucularına destek giderek artıyor. Bazı CHP ve HDP'li siyasetçilerin de destek verdiği protestonun duyurusu için Türkiye'nin dört bir yanında broşür dağıtılıyor.

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye genelinde örgütlenen grubun PKK terör örgütünün kuruluş yıldönümü olan 25 Kasım tarihini seçmesi dikkat çekerken, bazı HDP'li milletvekilleri ile belediye başkanları da eylemlere destek vereceğini duyurdu. Gruptakiler gibi 'kadın'ları bahane ederek bir paylaşım yapan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, '25 Kasım'da sokaktayım' Hashtagh'i ile "Yaşamak istiyorum diyen tüm kadınlara çağrı var. Hep birlikte 25 Kasım'da sokaktayım diyelim ve buluşalım." ifadelerini kullandı. Öte yandan Van Özalp Belediye Eşbaşkanı Dilan Örenci de "Erkek şiddetine karşı isyanımı haykırmak ve kadın dayanışmamızı güçlendirmek için 25 Kasım'da sokaktayım." dedi.

İstanbul Taksim Meydanı'ndan buluşmayı planlayan feminist örgütlerin Ankara'daki adresi ise Çankaya İlçe Belediye Binası önü olacak. Buradaki protestolara CHP'li milletvekilleri de katılarak destek verecek.

Yeniakit

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@