Yusuf Kaplan, İngiltere'de yaşadıklarını böyle anlattı! 'Evet, manyağım...'

Habervakti yazarı Muhammet Binici'nin youtube üzerinden düzenlediği canlı yayın bağlantısına katılan yazar Yusuf Kaplan, İngiltere'de yaşadığı günleri çarpıcı bir şekilde anlattı.

Gündem 10.05.2020 - 17:57 10.05.2020 - 17:57

Habervakti yazarı Muhammet Binici'nin youtube üzerinden düzenlediği canlı yayın programı Söz Meydanı'na konuk olan yazar Yusuf Kaplan dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

BEN DEĞİL SİZ GİDECEKSİNİZ

''İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'ne Güzel Sanatlar Fakültesinde Sinema-Televizyon bölümüne gittim. Herkes Marksist baya baya. Bir gün hepsi üstüme çullandı. Bir inanmış ben varım. Bir kaç kişi daha... Hepsi bir keresinde üzüreme saldırdı. Hepsi ithal ideolojiler üzerinden ele geçirilmişler. Bana üniversitedeki hocam 'Sen hala gitmedin mi? Buradaki dincilerin hepsi gitti'' ifadelerini kullandı. Ben de 'ben değil siz gideceksiniz' dedim.'' ifadelerini kullanan Kaplan, bir döneme damgasını vuran şair Cahit Zarifoğlu'nun isteğiyle üniversiteden sonra yüksek lisans için İngiltere'ye gittiğini belirtti.

EVET, MANYAĞIM YENİ Mİ ANLADINIZ?

'Ben İngiliz pasaportunu yüzlerine çaldım ve reddetim' diyen Kaplan, ''Pasaportu reddedince arkadaşlarım isyan etti, bana. 'Sen manyak mısın?' dediler. 'Evet, manyağım yeni mi anladınız?' dedim. Ben Yahudilerden korkmam, İngilizlerden korkarım. Abdülhamid bunu yaşadı.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@