Yüzüklerin Efendisi filminin konusu, seriler, oyuncular...

Yüzüklerin Efendisi, yazar J.R.R Tolkien tarafından kaleme alınan ve son yüz yılın en çok okunan kitapları arasında yer almış bir orta çağ romanıdır. Daha sonra ise ilki 2001 yılında olmak üzere toplamda 3 filmden oluşan bir seriye dönüştürülmüştür. Peki Yüzüklerin efendisi filminin konusu nedir? Yüzüklerin efendisi filminin serileri...

Filmler 14.10.2020 - 13:53 14.10.2020 - 13:53

Dünya çapında beğeniyle okunan roman serilerinin ardından yine büyük beğeniyle izlenen filmlerine de imza atılan Yüzüklerin Efendisi filminin konusu, Yüzüklerin Efendisi filminin serileri, Yüzüklerin Efendisi filminin oyuncu kadrosu, yönetmen, yapımcı, ve senaristleri... film hakkında tüm detaylar haberimizde.

1. seri:

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, dünyanın geleceğini değiştirebilecek tılsımlı bir yüzükten kurtulmak için verilen mücadeleyi anlatmaktadır. Uzun yıllar önce üretilen ve Orta Dünya topraklarına kandan başka bir şey getirmeyen yüzüklerin sonuncusu ortaya çıkar. Amcası tarafından kendisine emanet edilen yüzüğün nelere sebep olabileceğini öğrenen frodo paniğe kapılır. Bu yüzükten ve sebep olabileceği savaşlardan kurtulmanın tek yolu, yok etmektir. Yüzüğün ortadan kaldırılacağı tek yer olan Mordor'a götürmek için fedakar savaşçılardan oluşan bir ekip kurulur. Uzun ve çetin yolculuk başlar. Orta Düya'nın kaderi bu bu ekibe bağlıdır...

2. seri:

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'de, Yüzük Kardeşliği ekip üyelerinin her birinin, kardeşlik bozulduktan sonra başlarına gelenler anlatılmaktadır. Kahramanlar, gruplar halinde Orta Dünya'nın tehlikeli bölgelerinde maceralar yaşayacaklar ve yeni kavimler, çoktan unutulmuş medeniyetlerle tanışacaklar.
Frodo ve Sam, yanlarında zorunlu işbirliği yapacakları eski bir dost(!) ile Tek Yüzük'ü düşmanın tam kalbine götürmeye çalışacaklar. Büyük karanlığın gelişi ve Yüzük Savaşı'na dek olanların anlatılacağı İki Kule, kuşkusuz üçlemenin en heyecanlı bölümlerinden birini oluşturuyor.

3. seri:

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, diğer iki filmin devamıdır. Sauron'un orduları büyüdükçe büyümektedirler. Frodo ve can dostu Sam, korku dolu bir yolculukla beraber, korkunun ini Mordor'a adım adım yaklaşmaktadırlar. Tek yüzüğün yok edilmesi için iyilik savaşmaya hazırdır. Arka planda ise insan, elf ve cüce orduları, karanlık güçlerin karşısında tüm eski düşmanlıklarına rağmen bir araya gelmişlerdir. Tüm yaratılmışlar küçük bir Hobbit'in eline ve onun yeteneklerine bakmaktadır. Orta Dünya'nın kaderi belli olmak üzeredir. Ancak Tek Yüzük'ü sahiplenmek, kimi zaman taşıyanına daha cazip gelebilir.

Yüzüklerin Efendisi oyuncuları

Frodo Baggins:  Elijah Wood

Samwise Gamgee: Sean Astin

Peregrin Took (Pippin): Billy Boyd

Meriadoc Brandybuck (Merry): Dominic Monaghan

Gollum (Smeagol): Andy Serkis

Gandalf: Ian Mckellen

Saruman: Christopher Lee

Legolas: Orlando Bloom

Aragorn: Viggo Mortensen

Gimli: John Rhys-Davies

Bilbo Baggins: Ian Holm

Galadriel: Cate Blanchett

Elrond: Hugo Weaving

Arwen: Liv Tyler

Boromir: Sean Bean

Faramir: David Wenham

King Theoden of Rohan: Bernard Hill

Eowyn of Rohan: Miranda Otto

Eomer: Karl Urban

Denethor: John Doble

Yüzüklerin Efendisi Yönetmen:

Peter Jackson

Yüzüklerin Efendisi Roman yazarı:

John Ronald Reuel Tolkien

Yüzüklerin Efendisi film senaristleri:

Peter Jackson

Fran Walsh

Philippa Boyens

Yüzüklerin Efendisi yapımcıları:

Yapımcı: Fran Walsh

Yapımcı: Peter Jackson

Yapımcı: Barrie M. Osborne

Ortak yapımcı: Rick Porras

İdari yapımcı: Harvey Weinstein

İdari yapımcı: Bob Weinstein

Uygulayıcı Yapımcı: Robert Shaye

Uygulayıcı Yapımcı: Michael Lynne

Uygulayıcı Yapımcı: Mark Ordesky

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@