Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, savaşın başından bu yana ilk kez başkanlık ofisindeki masasının başından halka seslendi. Ukrayna lideri, "Kiev'de kalıyorum. Saklanmıyorum, kimseden korkmuyorum" dedi.

Hain Enes Kanter için savcılık harekete geçti Hain Enes Kanter için savcılık harekete geçti

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, başkanlık ofisinden yaptığı konuşmada, "Kiev'de kalıyorum. Saklanmıyorum, kimseden korkmuyorum" dedi. Zelenski, Rusya-Ukrayna savaşının başından bu yana ilk kez başkanlık ofisindeki masasının başından halka seslendi.

Yayımlanan 9 dakikalık videoda Zelenski, "Pazartesi gününün zor bir gün olduğunu söylerdik. Ülkemizde bir savaş var ve artık bizim için her gün pazartesi. Her günün her gecenin böyle olmasına alıştık. Mücadelemizin, savunmamızın 12. günündeyiz" diye konuştu.

"DÜŞMANIN HİÇBİR İZİ KALMAYACAK"

Zelenski, herkesin sahada savunmada olduğunu belirterek, "Herkes olması gereken yerde. Ben Kiev'deyim, ekibim de benimle" dedi. Kendilerini ve ülkelerini "kahramanca" savunan herkese teşekkürlerini ileten Zelenski, "Düşmanımızın bombardımanlarla getirdiği nefretin şehirlerimizde kalmayacağını biliyoruz. Bunun hiçbir izi kalmayacak. Bu nefret bizim değil, bu nedenle düşmanın hiçbir izi kalmayacak. Her şeyi yeniden inşa edeceğiz. İşgalcilerin yok ettiği şehirleri, Rusya'daki herhangi bir şehirden daha iyi hale getireceğiz." diye konuştu.