Cübbeli Ahmet Hoca ile sunucu Serdar Tuncer, kendi sosyal medya hesaplarından kendisini Mizaç Analizi ve Arınma uzmanı, Doğal Ürünler, Doğal Krem ve Sabun, Doğal Taş Danışmanlığı ve Satışı ürünleri satıcısı olarak tanıtan Zeynep Işık Büyükbay'ın My Mecra kanalındaki açıklamaları nedeniyle sosyal medyada tartıştı.

Cübbeli Ahmet Hoca ile sunucu Serdar Tuncer, sosyal medya üzerinden birbirleriyle atıştı. Serdar Tuncer'in, My Mecra Youtube kanalında Mizaç Analizi ve Arınma uzmanı ve alternatif tıp ürünleri satıcısı Zeynep Işık Büyükbay'ı konuk edilmiş, Büyükbay'ın yayında yaptığı açıklamalar üzerinden başlayan tartışma sebebiyle Büyükbay'ın görüşlerini olumlu bulduğunu söylemişti. Bu açıklamalar, Cübbeli Ahmet Hoca'yı kızdırdı. Zeynep Işık Büyükbay’ın bir takım konuşmalarını dinlediğini ve Ehl-i Sünnet'e aykırı görüşlerinin olduğunu iddia eden Cübbeli Ahmet, kendi youtube sayfasından Büyükbaş'a reddiye yayınlamıştı. Reddiye ardından ortalık karıştı!

'SERDAR TUNCER'İN NE İLMİ VARMIŞ Kİ...'

MGK toplantısı sonrası açıklama! Alınan kararlar neler? İşte detaylar... MGK toplantısı sonrası açıklama! Alınan kararlar neler? İşte detaylar...

Yaşanan olayla ilgili açıklamalarda bulunan Cübbeli Ahmet Hoca, "Serdar Tuncer’in ne ilmi varmış ki kader dâhil birçok İslâm şartını ve hadîslerin birçoğunu inkâr eden Zeynep Işık Büyükbay’ı dinleyip olumlu bulmuş?" ifadelerini kullandı. 

'YAZIKLAR OLSUN'

Cübbeli'nin açıklamalarına cevap veren Serdar Tuncer, "Akşam video çektin sustuk. Allah’a havale ettik. Bu gün kesip biçip orada burada paylaşmanın ne alemi var? Âlim(!)in kardeşlerine hakaret etmekten, müslümanı müslümana düşman etmekten başka bir işi olması gerekmez mi? Hatam varsa ara ikaz et, dinlemezsem ört o hatayı dua et. Yakışan bu değil miydi? Ben rating derdindeyim sen alimsin! Ben susuyorum sen sosyal medyada linç peşindesin. Bu mu ilimden anladığınız? Nerede ilim adamının ahlakı, edebi, vakarı, heybeti? Yazıklar olsun!" cevabını verdi.