Zeynep Tanbay, İBB'ye danışman mı oldu?

Ünlü dansçı ve aktivist Zeynep Tanbay, İBB'ye danışman olduğu öne sürüldü. Tanbay'ın daha önce terörist başı Abdullah Öcalan'ın tecritine son verilmesi için çağrıda bulunduğu ve hendek terörünü desteklediği ortaya çıktı.

Siyaset 24.11.2019 - 21:30 24.11.2019 - 21:30

Her fırsatta 'İsraf' vurgusunda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendisine danışman olarak atadığı yüklü ücretler ödediği isimler arasına Zeynep Tanbay'ın da eklendiği öne sürüldü.

ÖCALAN'I VE SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMINI SAVUNMUŞTU

Tartışmalı isimler arasında yer alan HDP eski milletvekili Ufuk Uras'ın eşi dansçı Zeynep Tanbay Uras'ın daha önce terörist başı Abdullah Öcalan'ın tecritine son verilmesi için çağrıda bulunduğu, hendek terörünü desteklediği ve sözde Ermeni Soykırımı'nı desteklediği ortaya çıkmıştı. İmamoğlu'nun kendisine danışman olarak atadığı belirtilen isme karşı çıkanlar sosyal medyadan tepkilerin dile getirdi.

AYLIK 7 BİN TL

Sosyal medyada konuyla ilgili dolaşan İBB İhaleye ait olduğu belirtilen belgede Tanbay'ın belediyeden aylık yaklaşık 7 bin TL ücret alacağı görüldü. Olaya tepki gösteren bazı kullanıcılar söz konusu belgenin gerçekliği ve böyle bir danışmanlığın söz konusu olup, olmadığı yönünde İBB'den bir açıklama bekliyor.

İşte sosyal medyda paylaşılan o belge:

İşte twitter'da dile getirilen ifadeler:

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@