Zillet aynı zillet

Kendi asli unsuruna yabancılaşma yıkım demektir, çöküş demektir. Nitekim Türk milletinin kurduğu devletlerin (hanedanlarının) çoğu, dış nedenlerden ziyade, devleti kuran asli unsuruna yani kendi halkına yabancılaşmasının sonucu olarak yıkılmıştır. Türk Hakanlığı (Karahanlılar) böyledir, Selçuklular ve nihayet Osmanlılar böyledir.

Bugünlerde zilletin aslında dayattığı da budur: Türk devletini kendi halkına yabancılaştırmak. Sayın Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, gayet tabii olarak bu milletin baş tacı ettiği Kuran-ı Kerîm ve Türk milletinin inanç ve geleneklerine uygun şekilde hatırlatmalarda ve tavsiyelerde bulundu. Zillet hemen ayaklandı. Geçmişte sokaklarda “kahrolsun şeriat” naraları atan bu hep aynı zillet, rahatsız oldular. Şimdilerde konjonktür olarak bunu aynısıyla tekrar haykırma cesaretleri bulunmadığından Türk ve Müslüman değerlere olan nefretlerini kenar yollarla, başka kılıflar altına girerek kusma yoluna gidiyorlar. Neymiş lgbt vs….

İşin trajikomik tarafı, cumhura ve cumhurun iradesine rağmen başta üniversiteler olmak üzere bürokraside köşe başlarını tutan bazıları tarafından bu zilletin hâlâ kollanıp, kadrolaşmalarına ve dallanıp budaklanmalarına payanda olunuyor olmasıdır. Kimdir bu zillet aşığı köşe başını tutan bazıları? Bunların dünü unutan gafiller olduğunu düşünmek saflık olur. Bunlar zilletin gölgesinde iz kaybettiren, dava değil de çıkar odaklı şunun bunun pazarlaması ile Sayın Cumhurbaşkanımızın önüne parlatılıp cilalanarak konulan “zübük” misali liyakatsiz kişilerdir. İşte bu zillet, bunlardan aldıkları güçle hâlâ ayaktadır ve bu nedenle hâlâ darbe tehditleri yapma hadsizliğini gösterebilmektedirler. Öyleyse ah vah, tüh pişmanlığına düşmemek adına zaman geç olmadan milletimizin güneşini perdeleyen zübüklerden kurtulmak, zilletten de kurtulmak olacaktır. Yoksa zillet aynı zillettir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacı Benzin
Hacı Benzin - 3 hafta Önce

Aman sayın profesör kaş yapayım derken göz çıkarmayın ya da Dimyat’a pirince gideyim derken evinizdeki bulgurdan olmayın. Ne de olsa bu “zillet aşığı zübük”leri atayan, çok saygı duyduğunuz, alakalı alakasız hemen hemen her yerde övgüler düzdüğünüz sevgili reis-i cumhurunuz. Ne yani reis bu kadar kör mü, sağır mı? Devletlu, Haşmetmeab Reis Hazretleri, sizin ta Edirne’den gördüğünüzü göremiyor, duyduğunuzu duyamıyor mu? Neyi ima etmeye çalışıyorsunuz? Hayır, bu eleştirileri sakın ola yanlış anlamayın, sizin iyiliğiniz için yapıyorum. Zira hiç mi hiç istemeden olsa yanlış anlaşılma ihtimaliniz var, lütfen dikkat buyurunuz. HafazanAllah rektör filan olamazsanız bizler ne yaparız. Tüm akademi hazır ola geçti ve pür dikkat sizin şanlı rektörlüğünüzü beklemektedir. Ne olur bu kutlu ve mesut olaydan ne bizleri ne de bir kurum olarak akademiyi mahrum bırakmayınız. Tüm dost ve düşmana nasıl rektör olunur, bir üniversite nasıl yönetilir gösterin. İnanıyorum ki “ilk modern üniversite Tamgaç Han İbrahim Medresesi”nden beri hiçbir akademik kurum böyle bir yönetici tanımamış olmalı. Dolayısıyla böyle bir yanlış anlama sonucunda reisi kızdırmanız ve rektör olamamanız, hem Türk devleti hem de bilumum Türk, Müslüman ve garip gureba adına felaket-i kebir olur. Allah aşkına siz rektör olamadığınızda devlet kademelerinde fetöcüler, komünistler ve LGBT’lilerle kim mücadele edecek? Tüm bu zilletten hem devletimizi hem dindaşlarımızı hem de soydaşlarımızı kim, nasıl koruyacak? Lütfen... Ayrıca hem bu yazınızdaki hem de daha önceki yazılarınızdaki Türkçeye hâkimiyetiniz beni oldukça şaşırttı. Herhalde bu Türkçe, Türkçe’nin büyük isimleri olan Cevdet ve Ahmet Vefik Paşalar gibi adamcağızları mezarlarında ters döndürmeye yeter de artar. Yazılarınızı defalarca okudum, ama ne yazık ki bazı tamlamalarınızı, dolaylı tümleçlerinizi ve hatta cümlelerinizi anlamadım. Biliyor musun profesör, bu ülke adına en büyük zillet; böyle bir Türkçeyle profesör olmanız, ardından da tüm bu pişkinliğinizle ahkâm kesip yargılar dağıtmanızdır. Bana sorarsan Narkissos’un hikâyesini hiç zaman kaybetmeden bir an evvel okumalısınız. Şüphesiz bu hikâyede “zübük”ün size baktığını, hatta bir “zübük” olarak sizin de “zübük”e baktığınızı tüm çıplaklığıyla göreceksiniz. Tabii “okumam yok, ben bir ümmiyim” ya da kör topal bir okuryazarlıkla “hiçbir şey okumam” diyorsanız aynaya bakınız efendim bu da olur.

Alp Eren
Alp Eren - 2 hafta Önce

Allah var gam yok.

banner5