Zoom nasıl indirilir? Zoom EBA nasıl kullanılır?

Uzaktan eğitimin uzaması ile birlikte öğrenciler ve öğretmenler arasında Zoom uygulaması oldukça yaygınlaştı. Hem telefon ve tabletlerde hem de bilgisayarlarda kullanılabilen görüntülü sohbet programı Zoom uygulaması nasıl indirilir? Zoom EBA nasıl kullanılır? Zoom uygulaması nasıl Türkçe'ye çevrilir? İşte detaylar...

Bilim, Teknoloji 28.09.2020 - 14:10 28.09.2020 - 14:10

Koronavirüs sebebiyle eğitime uzun bir süredir uzaktan devam ediliyor. Bakanlık tarafından uzaktan eğitime devam edileceğinin açıklanmasıyla birlikte, Zoom uygulaması öğrencile ve öğretmenler arasında oldukça yaygınlaştı. Peki Zoom uygulaması nasıl indirilir? Zoom EBA nasıl kullanılır? Zoom uygulaması nasıl Türkçe'ye çevrilir?

ZOOM NASIL İNDİRİLİR?

Telefon, bilgisayar ve tablet üzerinden rahatlıkla kullanılabilen Zoom uygulamasını telefona indirmek için Google Play Store veya Apple Store uygulaması kullanılabilir. Uygulama ücretsiz kullanılabiliyorken daha genş etkinliklerde ücret ödenmesi gerekiyor.

ZOOM EBA NASIL KULLANILIR?

Öğrenci, veli veya öğretmenler, Zoom uygulamasını bilgisayara indirdikten sonra ana menüde bulunan ifadeler alanından ''Online ders yapmak için tıkla, Yen, bir online derse katılma, Ders planlama'' gibi seçeneklerle uzaktan eğitme katılabilir. ''New Meeting'' seçeneği aracılığı ile de öğretmenler yeni online dersi başlatabilir. Yeni derse katılmak isteyen öğrenciler de ''Join'' seçeneği ile katılım sağlayabilir.

ZOOM UYGULAMASI NASIL TÜRKÇEYE ÇEVRİLİR?

Zoom'a bilgisayaradan giriş yaptıktan sonra, sağ alt köşede yer alan simgeden Zoom simgesi tercih edilir. Açılan menüde bulunan Switch Languages üzerine gelinir ve menüden istenilen dil seçilir. Zoom otomatik olarak seçilen dili uygulayacaktır. Zoom uygulamasında Türkçe dil seçeneği olmadığından dili Türkçeye çevirmek mümkün değildir.

ZOOM NEDİR?

21 Nian 2011 tarihinde kurulan ve California'da bulunan Amerikan iletişim teknolojisi şirketi olan Zoom, görüntülü telefon ve çevrimiçi sohbet hizmetleri sağlar ve telekonferans, uzaktan çalışma, uzaktan eğitim ve sosyal ilişkiler için kullanılır.

2020'nin başlarından itibaren, Zoom'un yazılımı, COVID-19 pandemisi sebebiyle alınan karantina önlemlerinin ardından kullanımı ivmelenerek yükseldi. Zoom'un işgücünün büyük bir kısmım Çin'de bulunuyor.

PLAY STORE ZOOM UYGULAMASI İNDİR...

APP STORE ZOOM UYGULAMASI İNDİR...

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@