Sosyal medyada insanları ve özellikle gençleri ahlaki ve kültürel zehirlenmeye maruz bırakan Tiktok uygulamasını kullanan bir çok kişi çekim sırasında ciddi şekilde zarar gördü ve hayatlarını kaybetti. Sosyal medyada TikTok kapatılsın etiketi gündem oldu.

Daha önce birçok skandal video ile tepki toplayan ve çok sayıda gencin de çekim esnasında yaralanmasına hatta ölümüne neden olan Tiktok uygulaması ile ilgili tartışmalar devam ederken bugün yeni bir olay daha yaşandı.

13 YAŞINDAKİ ÇOCUK KENDİNİ VURDU

Tekirdağ'da dedesine ait silahı alan N.Y. isimli 13 yaşındaki çocuk arkadaşı ile birlikte apartman önünde TikTok videosu çekmek istedi. Bu esnada silahın dolu olduğunu fark etmeyen N.Y., silahın ateş alması sonucu göğsünden yaralandı. Civardakilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, ilk müdahalesinin ardından N.Y.’yi Çorlu Devlet Hastanesine sevk etti.

Göğsünden yaralanan N.Y.’nin sağlık durumunun iyi olduğu ve TikTok videosu çekmek için silahla oynadığı öğrenildi.

ÇEŞİTLİ KONULAR AKIM OLUYOR
TikTok'un en önemli özelliklerinden birinin, zaman zaman tüm dünya genelinde yayılan akımlar olduğu biliniyor. Geçtiğimiz aylarda 'Öğretmenine tokat at' akımı nedeniyle birçok çocuk, disiplin suçuyla karşı karşıya kalmıştı.

SON AKIM ÇOK TEHLİKELİ
TikTok'ta özellikle çocuklar arasında yayılan 'Nefesini tut' akımı ise endişelere neden oldu. Anne ve babaların, uzun süre odasından çıkmayan çocuklarını ara ara kontrol etmeleri ve bu akıma karşı dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

ÖLÜME GÖTÜREN ÖRNEKLER ÇOĞALIYOR

Video çekme uğruna elinde telefonla tehlikeli maceralara girişen bazı gençlerin hayatını kaybetmesi Tiktok'a olan tepkileri de artırdı.

İşte o olaylardan bazıları;

Şanlıurfa'da korkunç bir olay gerçekleşti. TikTok videosu için sulama kanalına atlayan genç, boğularak hayatını kaybetti.

Esenyurt’ta kuzenini ziyarete giden 23 yaşındaki Kübra Doğan, Tik Tok için video çektiği esnada çatıda bulunan plastik panelin çökmesiyle yaklaşık 50 metreden aşağı düşerek yaşamını yitirdi. 

ABD'de 12 yaşındaki bir erkek çocuğu TikTok'taki 'Blackout Challenge' adıyla bilinen dayanıklılık meydan okuması sonucu nefessiz kalarak, bilincini kaybetti. Doktorlar çocuğun beyin ölümünün gerçekleştiğini ve kurtartılmasının mümkün olmadığını söyledi.

"TİKTOK KAPATILSIN"

Başkan Erdoğan'dan NATO'ya YPG/PKK mesajı! Başkan Erdoğan'dan NATO'ya YPG/PKK mesajı!

Yaşanan korkunç olayların ardından sosyal medyada 'Tiktok kapatılsın' tagı altında binlerce yorum yapıldı.