Muhammed Köse

Tüm Makaleleri

Muhammed Köse

25 ağustos 1971'de Gaziantep'te doğdum.

Askerden sonra Hollanda'ya yerleştim. İmamlık ve İslam okulunda din dersi öğretmenliği yaptım.

Yazmaya lise yıllarında Durum Dergisi'nda başladım.

Bugün halen Habervakti, Hollanda'da yayınlan Ufuk Gazetesi ve Gaziantep'te yayınlanan Referans Gazetesi'nden yazmaktayım...

Mekke, Medine ve Kudüs’e dair mülahazalar

"Evinde ailesiyle güven içinde oturan biri, Allah (cc)’e ve lütfuna, denizde bir tahta parçası üzerinde olan kimseden daha az muhtaç değildir."

Gazze’nin izzetinden pay almak

Kurşunların üstüne yürüyen bir halkı esir alamazsınız! Öldürebilirsiniz ama esir alamazsınız!

Çaresizliğimizle yüzleşmek ve umut

Yeryüzündeki hak-batıl kavgasının ana cephesi Filistin’dir ve bu kıyamete kadar sürecek bir savaştır. Biz istesek de istemesek de kapımıza gelecektir bu kavga ve bize dokunacaktır.

Müslümanların İslam'ın üstünlüğünü idraki

Evet, bu devran bugün onların lehine dönüyor ve üstünlük onlarda, zenginlik onlarda, silah onlarda, güç onlarda! Onların sözü geçiyor her yanda!

Kibir şeytanın en gözde günahıdır!

Allah (cc) imtihanlarımızı kolaylaştırsın ve kibirle riyayı bizden uzak eylesin, şeytana yol göstermekten ve koz vermekten bizi korusun.

Gideceğimiz yerde ne deprem var ne ölüm!

Her birimiz, kendimize ayrılan sürede, kendimiz ve neslimiz için dünyayı imar ederken, ahiretimiz için ne biriktirebilirsek onunla ayrılacağız bu alemden.

Kim neden göçmen ya da kim neden göçmen değil?

Kim neden göçmen olsun ya da kim neden göçmen olmasın? Kim kalıcı? Kim gidici? Neye ve kime göre yerli? Kim nerden geldi, kim nereye gidiyor?

Habervakti
TARİHE TANIK OLUN