Kronik bazı rahatsızlıkları olduğu öğrenilen Kalkan hoca, tedavisinin sürdüğü hastaneden 10 Ekim'de taburcu edilmiş, tedavisi evde devam ediyordu. Alınan bilgilere göre dün tekrar rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavisi süren Kalkan hoca'nın bugün sabah saatlerinde vefat ettiği öğrenildi.

AHMET KALKAN KİMDİR?

1955 yılında Kütahya'da doğdu. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu.

1979-1983 yılları arasında Sakarya Karasu’da Edebiyat öğretmeni olarak görev yapmıştır. İki yıl Fransa'da, altı yıl da Hollanda’da cemaat çalışmaları ve serbest öğretmenlik yapmıştır. Avrupa’da Hicret, Tebliğ, Haksöz, Umran, Yeryüzü, Eğitim Yazıları, Berfin gibi dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. 

SON MESAJI

Kalkan Hoca'nın yoğun bakımdayken verdiği son mesaj:

"İslam'dan daha güzel bir inanç ve hayat görüşü olabilir mi hiç, mümkün mü? Halkın en kötü gördüğü ölümü size sevdiriyor. Hayatımız da ölümümuz eâlemlerin rabbine ait. O dilemedikçe kimse ve hiçbir virüs zarar veremez. Sabır denilen nimet yaşanırsa dünyamızı da aydınlatır. Esas virüs şirk virüsüdur, o hastalarla ne kadar ilgileniyoruz. Müslümanin morali hiç mi bozulmaz? Bozulur elbet, ama hemen Ayetler elinden tutar, dualar devreye girer, sabır dayanak olur ve karamsar olmadan her şeyin imtihan olduğunu hatırlar. Hepinize selam. Yoğun bakımda olsam ve en az dört gün boyunca buradasın denilse de ben iyiyim, merak edilecek bir durumum yok. Bakın biraz zorlanarak da olsa yazdığıma göre. Sevgiler...