Geçen yıl Fransa'da bir köyde 2 siyahinin öldüresiye dövüldüğü ortaya çıktı Geçen yıl Fransa'da bir köyde 2 siyahinin öldüresiye dövüldüğü ortaya çıktı

Müslümanların kutsal mekanı Mekke'de Kâbe'nin çevresi gerçekleştirilecek inşaat ve yol yapımı projeleri sürerken Harem-i Şerif'in yeni imar planı büyük tepkilere neden oluyor.

Yap-işlet devret prensibiyle uygulanması beklenen Mekke'nin yeni imar projesinde, her odası kabe'yi görecek şekilde yapılmış onlarca devasa otel bulunuyor.

Kabe’nin yanıbaşına yapılması planlanan ve Babil Kulelerini andıran devasa oteller İslam dünyasında da küstahça olarak nitelendirildi..

Uzmanlar Müslümanların kutsal mekanı mekke’nin bir rant kapısına dönüştürüldüğünü tamamen ticari bir anlayışla imar edildiğini öne sürerek buna göz yuman Suudlu yetkilileri ağır şekilde eleştirdi.

Dünyanın yedinci gökdeleninin yapıldığı Mekke'de osmanlı döneminde Kabe'den yüksek bina yapılmazken yeni imar projesi adı altında yapılan ve antik tiyatroyu andıran proje ve 130 gökdelenin inşası İslam aleminde tepkiyle karşılanıyor.