Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satır başları:

"Bugün deprem felaketinin derin etkileri, yapılan çalışmalar, alınan tedbirler ve 14 Mayıs seçimleri ve diğer siyasi gelişmelerle ilgili geniş değerlendirme imkanı bulduk.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 'HDP' tepkisi: 14 Mayıs'ta tasfiye edilecekler... Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 'HDP' tepkisi: 14 Mayıs'ta tasfiye edilecekler...

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde milletvekillerimizin katılımıyla son toplantımızı yapmış bulunuyoruz. Bugün deprem felaketinin derin etkileri alınan tepkiler 14 Mayıs seçimleri ve diğer siyasi gelişmeleri değerlendirme imkanı bulduk.

CUMHUR İTTİFAKI SEÇİMLERE HAZIRDIR’

MHP ve Cumhur İttifakı 14 Mayıs seçimlerine tam olarak hazırdır, başarmaya kararlıdır. Bizim başarımız demek mazlumların umudu demek. Ülkemizin yükselişi demektir. MHP ve Cumhur İttifakı milli bağımsızlığın gücü, birlik ve kardeşliğin güvenliğidir.

Türkiye’miz siyasi ve stratejik mahiyeti, tarihi nitelikte olan aynı zamanda sürekli akış halinde olan bir sürecin bir güzergahın tam ortasındadır. Bir yanda Cumhuriyetin 100 yılına yaklaşırken bu yıl dönümünün demokrasinin imkanıyla perçinlemenin çabasındayız.

‘SEÇİM ÖDENEĞİ DEPREMDEN ETKİLENEN İLLERE AKTARILMALI’

14 Mayıs’taki seçimler için siyasi partilere ödenen 3 kat fazla ödeneğin depremden etkilenen 11 ilimize ve depremzede vatandaşlarımıza aktarılması düşünülmelidir. Hazine yardımının 3 katı düzeyindeki kısmından vazgeçmeye varız herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz.

'AYM, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ARKA BAHÇESİ OLMUŞTUR'

Anayasa Mahkemesi’nin HDP ile ilgili aldığı karar garabet ve gafilliktir. AYM, HDP’ye Hazine’nin kapısını açmıştır. HDP’nin seçimlere girmesini kolaylaştırdı. AYM’nin bölücü terör örgütünün arka bahçesi olması hukuk katlidir. Buna göz yumamayız. Böylesi alçalmayı sineye çekemeyiz. Şehitlerin kemiklerini sızlatan kahramanlarımızı incitip yok sayan mahkemeyi biz de yok sayarız.

"TÜRK MİLLETİNİN MAHKEMESİ DEĞİLDİR"

Yürek burkan, hukuk skandalı olarak anılacak bir karardır. Şu anki Anayasa Mahkemesi Türk milletinin mahkemesi değildir. Teröristlere Hazine yardımının kapaklarını açan kararı rezalet ve melanet olarak tanımlıyoruz."