Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Twitter hesabından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "6284'ün kaldırılmasına asla izin vermemeliyiz." şeklinde yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Kadın hakları ve kadına yönelik şiddetle mücadelenin, AK Parti'nin kırmızı çizgisi olduğunu belirten Yanık, 20 yıldır, kadına yönelik şiddetle mücadele ve kadınların tüm sosyal, ekonomik, siyasal haklarına kavuşmaları için sayısız yasal düzenleme ve farkındalık çalışması yaptıklarını bildirdi.

Bakan Derya Yanık, şunları kaydetti:

"Kimsenin, hele Sayın Kılıçdaroğlu'nun seçim sürecini fırsat bilip bu çabamızı sabote etmeye hakkı yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu; bu ülkenin kadınları, özellikle muhafazakar kadınları kazanımlarına sahip çıkacak kadar güçlü ve akıllıdır. 6284 sayılı kanun, kadına yönelik şiddetle mücadele için yaptığımız en önemli yasal düzenlemelerden biridir. Kanunun kabulünden bu yana, uygulamayı da geliştirmek için titizlikle düzenlemelerimizi sürdürüyoruz. 6284 sayılı kanunun ruhuyla ve mevcudiyetiyle varlığı son derece önemlidir. Varlığının tartışmaya açılması dahi bizce kabul edilemez."

Bakan Bilgin duyurdu: Gazi maaşları asgari ücret seviyesine çıkarıldı Bakan Bilgin duyurdu: Gazi maaşları asgari ücret seviyesine çıkarıldı

DİLİPAK: O RACONU MİLLET KESER SANDIKTA

Yanık'ın açıklamalarına Abdurrahman Dilipak sosyal medya hesabından, ''Bunu nasıl okumalıyız HÜDAPAR ve Yeniden Refah'a ayar mı verilmek isteniyor. Bir racon kesilecekse o raconu millet keser sandıkta.'' açıklamasında bulundu.

YENİDEN REFAH VE HÜDAPAR, 6284'Ü ŞART MI KOŞTU?

Yeniden Refah Partisi ve HÜDAPAR'ın ittifak şartı olarak 6284 sayılı kanunun kaldırılmasını talep ettiği öne sürülmüştü. Bakan Yanık'ın 6284 sayılı kanunu ısrarının ittifak görüşmelerini tıkayacağı da iddia edildi.