Başörtülü hamile kadını öldüresiye dövdü!

Avustralya'nın Sydney kentinde ırkçı saldırgan başörtülü hamile bir kadına insanlık dışı bir şekilde saldırdı. Medyaya düşen görüntülerin ardından ülkede artan ırkçılık üzerine sert eleştirilerde bulunuldu.

Dünya 21.11.2019 - 15:36 21.11.2019 - 15:36

Avustralya'da artan ırkçı saldırılara bir yenisi daha eklendi. Sydney kentinde bir kafede gerçekleşen olayda başörtülü hamile bir kadına öldüresiye bir saldırı gerçekleştirildi.

ÖLDÜRESİYE SALDIRDI

Stipe Lozina adlı 43 yaşındaki saldırgan, Sydney'de bir kafede oturan 3 başörtülü kadından hamile olan kadına birdenbire öldüresiye saldırmaya başladı. Olayın şokunu atlatan yanındaki kuzenleri, hamile kadını kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadı, mekanda bulunan diğer şahıslar da olaya müdahale ederek hamile kadını kurtarmaya çalıştı. Kafasına aldığı ağır darbeler sonucu hastaneye kaldıralan kadının sağlık durumuyla ilgili henüz net bir bilgi elde edilemedi. Doğuma hazırlanan kadının karnındaki çocuk hakkında da açıklama yapılmadı.

IRKÇI BİR SALDIRI

Gözaltına alıp tutuklanan saldırganın duruşması kısa bir süre sonra gerçekleştirilecek. Saldırganı tanımadıklarını belirten kadınlar, olayın tamamen ırkçı bir saldırı olduğunu belirtti. 

Habervakti-DailyMail

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@