Baykar'dan yapılan açıklamada, ''Milli Teknoloji Hamlesi idealinin genç mühendislerinden, değerli dava arkadaşımız Tarık Kesekçi'yi elim bir trafik kazasında kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun... Ailesine, sevenlerine ve ekibimize başsağlığı dileriz. Başımız sağ olsun...'' ifadeleri yer aldı.

Tarık Kesekçi trafik kazası

SELÇUK BAYRAKTAR: SENİ ÇOK ÖZLEYECEĞİZ

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar mesajında, ''Vatansever, idealist, iyi ahlaklı, gayretli, şuurlu,T3Vakfi 'mızda yetişen ve çok sevdiğim mühendis kardeşim Tarık Kesekçi, Hâkk'a yürüdü. AKINCI'da birlikte çok sabahladık. Allah rahmet eylesin. Mekânın cennet olsun.Vatan sana minnettardır. Seni çok özleyeceğim kardeşim...'' ifadelerini kullandı.

Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolu Selçukgazi tüneli yakınlarında meydana gelen trafik kazasında bir otomobil önündeki kamyona çarptı. Feci kazada otomobilde bulunan 4 kişi hayatını kaybetti. Kazada hayatını kaybedenlerden birinin İHA ve SİHA'ların yapımında performans ve analiz takım lideri olarak görev yapan Baykar'ın uçak mühendisi Tarık Kesekçi olduğu belirtilmişti.