Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gıdada KDV indiriminin açıklanmasıyla BİM, Migros ve CarrefourSa fiyatlarını düzenlediğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gıda ürünlerinde KDV indirimini açıklamasından sonra BİM, Migros ve CarrefourSa'dan açıklama geldi.

MİGROS: ÜRÜNLERİN FİYATI İNDİRİLDİ

KDV indirimleri bugün yürürlüğe girerken, Migros'tan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Kararı ile temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 8'den yüzde 1'e düşürülmesinin ardından 20 binin üzerinde ürünün fiyatının bu doğrultuda indirildiği belirtildi.

CARREFOURSA: KARAR DOĞRULTUSUNDA DÜZENLEDİK

CarrefourSa tarafından yapılan açıklamada ise, "Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 8'den yüzde 1'e düşürülmesi açıklamasının ardından 42 bin ürünümüzün fiyatını bu karar doğrultusunda düzenledik" ifadelerine yer verildi.

Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısı 2 milyonu geçti Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısı 2 milyonu geçti

BİM: RAFLARIMIZA YANSITMIŞ BULUNMAKTAYIZ

BİM açıklamasında, "13 Şubat 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararda belirtilen ürünlerde yüzde 8'den yüzde 1'e indirilen KDV oranlarını 14 Şubat 2022 tarihi itibarıyla raflarımıza yansıtmış bulunmaktayız" denildi.