CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, “Terör örgütüyle duygusal ilişkisi var. HDP’yi terör örgütünden kurtarmalıyız” açıklamasında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine; İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve DEVA Partisi genel başkanları, Ankara'da çalışma yemeğinde bir araya geldi.

HDP YEMEKTE YOK

Gizli ittifak ortağı HDP'nin yemekte yer almamasına, HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, "Bizi yok sayanları yeri, zamanı geldiğinde biz de yok saymasını iyi biliriz" sözleriyle tepki göstermişti.

Kılıçdaroğlu, HDP ile bir sorunlarının bulunmadığını ve görüşmeye açık olduklarını belirterek, "HDP’yi yok saymıyoruz. HDP’yle de görüşüyoruz. İhtiyaç olduğunda yine görüşeceğiz" derken, CHP'den bugün yeni bir açıklama daha geldi.

SEBEBİ ERDOĞANMIŞ

Karar TV yayınına katılan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, HDP'nin yemekte bulunmamasını Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye bağladı.

PKK'yla bağını gizlemeyen HDP'nin, Erdoğan ve Bahçeli tarafından terör örgütüymüş gibi gösterildiğini savunan Erdoğdu, bu yüzden çekindikleri imasında bulunarak şunları söyledi: Tamamıyla Erdoğan’ın varlığı yüzünden. Devlet Bey’in de yüzünden. Bizi öyle bir yere itiyorlar ki koskoca siyasi partiyi bir terör örgütü olarak gördüler.

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye tepki: İktidar Türkiye'deki ABD üslerini kapasın Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye tepki: İktidar Türkiye'deki ABD üslerini kapasın

PKK'YLA İLİŞKİLERİ VAR

Konuşmasının devamında HDP'yi terör örgütünden kurtarmaları gerektiğini ifade eden CHP vekili, "Bir terör örgütü var. HDP’nin bununla duygusal ilişkileri var. Belki şey ilişkileri de vardır. Bunun üzerinden gelmemiz gereken tek konu HDP’yi terör örgütünden kurtarmak" dedi.