AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına yüzde 40,4 oranında zam istediğini iddia ettiği iddialarını sert bir dille yalanladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal muhalefetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ek bütçe artışı ile ilgili iddialarını yanıtladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir artış talebi olmadığını söyleyen Ünal, Cumhurbaşkanı ek bütçesi ile emekli vekillerin, emekli cumhurbaşkanlarının maaşlarının endeksli olduğunu, diğer emekliler gibi maaşlarda artış olabilmesi için bu adımın atıldığını belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun da bu artıştan yararlandığını vurgulayan Ünal ayrıca,  "Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş" dedi.

Ünal'ın açıklamaları şöyle:

Kılıçdaroğlu'ndan öz eleştiri: CHP olarak geçmişte hatalarımız oldu Kılıçdaroğlu'ndan öz eleştiri: CHP olarak geçmişte hatalarımız oldu

Konu Cumhurbaşkanımızın ödeneğinin artırılması değil. Cumhurbaşkanımızın böyle bir talebi olmadı. Emekli maaşlarının endeksli olmasından dolayı, eski Cumhurbaşkanları, milletvekillerinin emekli maaşlarına yansıtılmak zorunda kalındı.

Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş. Neden Cumhurbaşkanımız kendisini düşünüyor gibi bir algı oluşturuyorlar. Art niyetli ve çirkin bir açıklama. Bunu kendileri de biliyor. İYİ Partili, CHP'liler ile bu konu konuşuldu. Emekli maaşlarını Cumhurbaşkanımızın bütçesine endeksli olmaktan çıkaralım. Buyursunlar, buradan çağrı yapıyorum.