banner30

banner29

Dilipak: TBMM 15 Temmuz'da dışardan vuruldu, bugün içerden!

Dilipak TBMM deki kavgayı ilk olarak Haber Vakti'ne yorumladı. Dilipak, CHP'nin FETÖ mimli Milletvekili Engin Özkoç'un TBMM çatısı altında yaptığı önceden düşünülüp planlandığı anlaşılan gariz ve provakatifçe yapılan basın açıklaması sonrası yaşanan olayları, "TBMM'nin şahsı manevisine yönelik bir suikast anlamı taşımaktadır" dedi. Dilipak konuyla ilgili olarak ayrıca "Aynı zamanda. 'Zırva te'vil götürmez', konuyu neresinden ele alırsanız alın elinizde kalır. Üslub çok kötü, zamanlama çok kötü, daha sonra yaşanan olayda küfürleşmeler ve yumruklaşmalar da bir o kadar kötü. Topluma çok kötü bir örnek oluyorlar. Milletvekili böyle olunca sokaktaki insan ne yapmaz ki! TBMM 15 Temmuz'dan dışarıdan vuruldu, bugün içeriden" dedi.

Dosya 04.03.2020, 20:01 04.03.2020, 21:20
Dilipak: TBMM 15 Temmuz'da dışardan vuruldu, bugün içerden!

Dilipak yaptığı açıklamada, "Bu üslub keskin sirke misali küpüne zarar verir. Geri teper" sözleriyle başladığı açıklamasına, "Üslub çok kötü, zamanlama çok kötü, daha sonra yaşanan olayda küfürleşmeler ve yumruklaşmalar da bir o kadar kötü." yorumunda bulundu.

Dilipak daha sonra şöyle dedi: "Kesinlikle siyasiler uslublarını değiştirmeli. 'Haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti yok eder.' Bu üslub keskin sirke misali küpüne zarar verir. Geri teper. Siyaset maslahat yani sulhetme vesilesidir. Siyaset ne yazık ki bugün düyamızda kriz çıkartmanın aracı ya da meydan okuma aracı olarak, tehdit ve hakaret için kullanılıyor. Firavun'a bile "Güzel söz ve hikmetle hakkı tavsiye etme ve kazanma" konusunda öğüt veren bir dinin mensuplarına bu dil yakışmıyor. Trol dili ile siyaset olmaz. Bir musibet bin nasihattan daha iyidir. Ha bu bize ders olsun ve bu tür kötü örneklere de, bizden, onlardan diye bakmadan anında karşı çıkalım."

Haber Vakti

Yorumlar (2)
Hasan Kamiloglu 1 yıl önce
Ciddi bir organize provakasyon dur.
söyleminiz dogrudur.
15 Temmuzdan daha tehlikelidir.
Ahmet toprak 1 yıl önce
Bu tip insanlar aslında öldürülmeli adam münafık ne yapalım bediüzzaman kanun dışına çıkmayın demiş
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?