banner30

banner29

'Kanada Başbakanı Trudeau'nun kardeşi İran Hükümeti için çalışıyor'

Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun kardeşi Alexandre Trudeau'nun İran Hükümeti için çalıştığı Kanada basınında çıkan haberlerde yer aldı.

Dosya 13.01.2020, 13:24 13.01.2020, 15:10
'Kanada Başbakanı Trudeau'nun kardeşi İran Hükümeti için çalışıyor'

İran'da Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağının Devrim Muhafızları tarafından düşürülmesinin ardından 176 kişi hayatını kaybetmişti. Yolcu uçağını İran'ın vurduğunu ilk defa dile getiren Kanada Başbakanı Justin Trudeau olmuştu ve söz konusu uçakta Kanada vatandaşları da vardı. Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun kardeşi Alexandre Trudeau'nun daha önce İran'la çalıştığı öne sürülmüştü. Yaşanan bu gelişmelerin ardından ajan savaşları şüphesi ortaya çıktı.

TRUDEAU'NUN KARDEŞİ İRAN'A ÇALIŞTI

CapforCanada adlı sitede Brad Salzberg imzalı makalede şu ifadeler yer aldı: ''Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun kardeşi film ve belgesel yapımcısı Alexandre Trudeau İran Hükümeti için film yaptı. Söz konusu filmde İran rejimi eleştirilememiştir. İktidardaki Kanada Liberal Partisi'nin propaganda ekibinde yer alan Alexandre Trudeau, İran'ın nükleer silah üretmesinin savunma amaçlı olduğunu vurgulamıştı. Aynı zamanda Alexandre Trudeau, İran'a 2.5 milyon dolar yardımda bulunduğu medyada çıkan haberler arasında yer aldı. Alexandre, komünist ve aşırı İslamcı destekçi bir isim. Küba lideri Fidel Castro'ya da övgüler yağdırmıştı. Bunlara Kanada basını sessiz kalmaya devam ediyor.''

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?