5 parçaya ayrılarak öldürülen Dursun Zehir'in torunu Kerim Bekar, alt ve üst soyu tasarlayıp öldürme suçundan, Yasin Şanal ise tasarlayarak canavarca hisle kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezasıyla cezaevine gönderildi.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında kayıp olarak aranan Dursun Zehir'in öldürüldüğünün ortaya çıkmasının ardından sıcak gelişme yaşandı.

Şüphelerin odağındaki torunu Kerim Bekar'ın arkadaşı Yasin Şanal ifadesinde her şeyi itiraf etti. Kendisini cinayete Dursun Zehir'in torunu Kerim Bekar'ın azmettirdiğini ifade eden katil zanlısı Yasin Şanal, Zehir'i cebindeki 5 bin lira için öldürdüğünü söyledi.

TORUNU VE ARKADAŞLARI GÖZALTINA ALINMIŞTI

Hastanede yatan eşini ziyaret etmek için kızının Pazar ilçesindeki evinden çıkan ve bir daha haber alınamayan Dursun Zehir'in bulunması amacıyla Rize Emniyet Müdürlüğünce yürütülen çalışma kapsamında yaşlı adamın torunu Kerim Bekar ile torununun arkadaşları Yasin Şanal, Serkan Yoğurtçu ve Enes Günyüzlü gözaltına alındı.

Şüpheli Yasin Şanal'ın emniyetteki ifadesinde Dursun Zehir'i öldürdüğünü ve cesedini gömdüğünü söylemesi üzerine 23 Mart Çarşamba günü Pazar Kız Kulesi mevkisinde çalışma başlatıldı. Kayalık alanda yapılan kazı ve dalgıç polislerin denizde yürüttüğü arama çalışmalarında ceset ve Zehir'e ait olduğu değerlendirilen eşyaya rastlanmadı.

İTİRAFIN DETAYLARI KAN DONDURDU

Rize Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Pazar Adliyesine sevk edilen zanlılardan Yasin Şanal, savcılıktaki ifadesinde Dursun Zehir'i başına taşla vurarak öldürdüğünü, cesedi parçalayarak poşete koyup denize attığını söyledi.

"GEL SENİNLE ŞÖYLE BİRAZ YÜRÜYELİM"

Dursun Zehir'i nasıl öldürdüğünü anlatan Şanal "Dursun amcaya gel seninle şöyle biraz yürüyelim diyerek kolundan tuttum ve deniz fenerinin oraya doğru birlikte yürüdük. Giderken 'Neden buraya geldik' şeklinde bir şey demedi. Kerim sürekli benden para istiyor diye bahsediyordu.

"BAŞINA TAŞLA VURUP BAYILTTIM, TESTERE İLE KESTİM"

Bende deniz fenerinin olduğu yere gelince oradan aldığım bir taşla bayıltma amaçlı Dursun Zehir'in başına vurarak bayılttım ve fenerin olduğu kuyuya doğru çektim. Onu o şekilde orada tekrar bırakıp testere almak için çalıştığım havalimanı şantiyesine gittim. Sonra Dursun Zehir'in olduğu yere doğru gittim.


Önce üzerimi çıkarttım sadece pantolon kaldı. Daha sonra Dursun Zehir'in üzerindeki ceketi çıkararak sol ön cebindeki 5 bin TL'yi aldım ve sağ cebinden telefonu aldım. Sonra elimdeki testere ile önce sol bacağını diz üstünden pantolon ile birlikte kestim. Sonra sağ bacağını da diz üstünden kestim. Sağ kolunu omuzunun aşağısından kestim. Sol omuzunu da omuzunun aşağısından kestim. Gövdesi ve başını ayırmadım" dedi.

"KERİM, 2 GÜN ÖNCE ÇALILIKLARA ÇÖP POŞETİ KOYDU"

Dursun Zehir'in torunu Kerim'in olaydan 2 gün önce parkta bulunan çalılıkların içerisine çöp poşeti koyduğunu, kendisinin de o çöp poşetlerine koyduğu cesedi denize attığını ifade eden Şanal "Kerim'in 2 gün önceden parktaki çalılıkların altına bıraktığı çöp poşetlerini alarak tekrar geri geldim. 5 poşet şeklinde cesedin parçalarını poşete koyup ağzından ip kullanmadan taş ile ve teker teker denize attım. Yaklaşık 5-6 dakika poşetlerin yavaş yavaş denizin dibine çökmesini izledim" ifadelerini kullandı.

19 Mayıs gösterilerinde çocuklara giydirilmek istenen yarı çıplak kıyafetlere tepki 19 Mayıs gösterilerinde çocuklara giydirilmek istenen yarı çıplak kıyafetlere tepki

5 BİN TL İÇİN KATLEDİLMİŞ

Dursun Zehir'i para için öldürdüğünü itiraf eden Yasin Şanal, dedesinin 5 bin lirasının olduğunu torunu Kerim Bekar'ın söylediğini, olaydan sonra paranın 2 bin 500 lirası ile yaşlı adamın telefonu ve ceketini Kerim Bekar'a verdiğini öne sürdü.

TORUN,  SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Kerim Bekar ise dedesinin öldürülmesinden sorumlu olmadığını savunarak, Yasin Şanal'dan kesinlikle dedesinin hiçbir şeyini ve parasını almadığını, şahsı internet kafeden tanıdığını, dedesini öldürdüğünü katıldıkları televizyon programından öğrendiğini öne sürdü.

TORUN KERİM BEKAR MÜEBBET HAPİS YEDİ

Dursun Zehir'in torunu Kerim Bekar, alt ve üst soyu tasarlayıp öldürme suçundan, Yasin Şanal ise tasarlayarak canavarca hisle kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezasıyla cezaevine gönderildi.