Geçtiğimiz günlerde Twitter'ın yüzde 9,1'lik hissesini alan Tesla'nın kurucusu milyarder Elon Musk, bu kez hisselerin tamamını satın almayı ve şirketi borsadan çıkarmayı teklif etti. Musk, şirketin tek bir kişiye ait hale gelmesinin ihtiyaç duyulan değişikliklerin yapılması için gerekli olduğunu söyledi.

Twitter'ın yüzde 9,1 oranla en büyük hissedarına sahip olan Tesla'nın CEO'su Elon Musk, şirketin hisselerinin tamamını alma teklifinde bulundu.

Dünya gazetesinin aktardığına göre, SEC'e yaptığı bildirimde 13 Nisan itibarıyla Twitter'da sahip olduğu hisse oranının yüzde 9,1'e, hisse sayısının 73 milyon 115 bine ulaştığını belirten Musk, Twitter hisselerinin yüzde 100'ünü satın alma teklifini dün gönderdiği bir mektup ile iletti.

BU EN İYİ VE NİHAİ TEKLİFİM

Azerbaycan'da TEKNOFEST hazırlıkları tamamlandı Azerbaycan'da TEKNOFEST hazırlıkları tamamlandı

Musk, Twitter için hisse başına 54,20 dolar teklif ettiği mektubunda, "Bu en iyi ve nihai teklifim" ifadelerini kullandı ve şirketin tek bir kişiye ait hale gelmesinin, borsadan çıkmasının "ihtiyaç duyulan" değişikliklerin yapılması için gerekli olduğunu savundu.

Elon Musk ayrıca, sunduğu teklifin reddedilmesi halinde Twitter'da hissedar olma pozisyonunu yeniden değerlendireceğini de vurguladı.

Sunduğu bağlayıcı olmayan teklif için Morgan Stanley ile çalışan Musk'ın açıklamasından sonra Twitter hisseleri seans öncesi işlemlerde yüzde 13,6 değer kazandı.