Evine hırsız-lar girdi! Adi bir hırsızlık olayı mı? Yoksa? Birçok soru işareti var!

Genel Koordinatörümüz ve yaptığı canlı yayınlarla dikkatleri üzerine çeken başarılı tv programcısı Bülent Deniz’in evi hırsızlar tarafından soyuldu. İşte olaya ilişkin detaylar...

Dosya 09.10.2021 - 16:35 09.10.2021 - 17:03

Yaptığı haberlerle ses getiren, birçok kesimin dikkatini çeken özgür, cesur ve bağımsız gazeteciliğin internetteki güçlü adresi Habervakti.com sitemizin Genel Koordinatörü Bülent Deniz 8 Ekim günü talihsiz bir olay yaşadı.

Gerek Habervakti.com ve gerekse Akittv ekranlarında hazırlayıp sunduğu televizyon programlarında belirli kesimleri rahatsız eden yayınlara imza atan Bülent Deniz’in evine hırsız ya da hırsızlar girerek çeşitli ziynet eşyaları, para ve elektronik eşyaları çaldılar.

Olayın tespitinden itibaren emniyet güçlerinin devreye girdiğini, olay yeri inceleme dahil Eyüp İlçe, Asayiş Şube ve İstanbul Emniyetin durumdan haberdar edildiğini ve gereken çalışmanın başlatıldığını ifade eden Genel Koordinatörümüz; ‘’Olay 8 Ekim günü 16.45 ile 21.40 saatleri arasında evde hiç kimse yokken cereyan ediyor. Evden en son çıkan aile mensubumuzun çıkış saati 16.40 civarı. Özellikle evden herkesin çıkması bekleniyor. Ailemle birlikte akşam 22 sularında eve geldiğimizde tüm odaların dağıtıldığı, köşe bucak ne varsa talan edildiğini müşahede ettik. Hemen 155’i arayarak durumu emniyet güçlerine bildirdim. Akabinde Eyüp İlçe, Asayiş Şube ve Olay Yeri İnceleme gelerek gerekli işlemleri yaptı. İlk bakışta sıradan, adi bir hırsızlık gibi görünüyor. Evin ana giriş kapısından değil yan binalardan birinden çatıdan terasa girilip, çift kilitli teras kapısının kırılması, olayın zamanı ve zamanlaması ve evdeki belirli değerde bazı elektronik eşyalara (cep telefonu, ipadler ve konsollara) dokunulmayıp özellikle 3 laptop’un alınmış olması bizim açımızdan durumu daha da şüpheli bir noktaya getiriyor. Yayıncılığımız ve duruşumuz belli. Bir takım kesimlerin rahatsızlığı da malum, sıradan adi bir hırsızlık olayı olması temennimiz, cana zeval gelmemesi şükür sebebimiz, emniyetimizin varlığı ve fedakarca gayreti ise teselli ve güvenimiz. Eyüp İlçe, özellikle Asayiş Şube ve İstanbul emniyetine teşekkür ediyor, zanlı ya da zanlıların yakalanarak adalete teslim edileceğine olan güvenimizin de altını çizmek istiyorum. Allah var gam yok! Böyle olaylar sadece gayretimizi ve motivasyonumuzu arttırır.’’ dedi…

Genel Koordinatörümüz ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Habervakti ekibi olarak olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Habervakti Özel haber

Yorumlar (1)