Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e Falyalı cinayeti hakkında konuşan bir polis müdürü, "En büyük özellikleri de sorguda konuşmamaları ya da olayı farklı yöne çekecek ifadeler vermeleridir. Yani yaptıklarını söylemezler. O yüzden bazı işler bunlara ihale edilir." ifadelerini kullandı.

KKTC'de silahlı saldırıya uğrayan Halil Falyalı cinayetiyle ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Soruşturma kapsamında 'Söylemez Kardeşler' olarak bilinen suç örgütünün lideri Mustafa Söylemez ile 2 adamı gözaltına alındı.

Ankara merkezli 23 ilde FETÖ'nün mülki idare amirlerine yönelik soruşturma Ankara merkezli 23 ilde FETÖ'nün mülki idare amirlerine yönelik soruşturma

-Şüphelilerin cinayetin ardından KKTC'den tekne ile Türkiye'ye geçtiği de tespit edildi. Sözcü yazarı Saygı Öztürk de bugün köşesinde Söylemez Ailesi hakkında bazı ilginç bilgiler paylaştı.

Halil Falyalı-2

"1990'lı yıllarda isimleri adam öldürme, kaçırma, vurma, haraç olaylarına katılan aynı aile mensup 3 kişi Falyalı cinayetiyle ilgile gözaltına alındı. " diyen Öztürk, bir polis müdürünün aile hakkında kendisine verdiği bilgileri şöyle aktardı;

“Bu suç örgütünün mensuplarından bazıları emniyetten, silahlı kuvvetlerden atılma. Ailenin hepsi de tahsilli Aralarında doktor olanlar da var. En büyük özellikleri de sorguda konuşmamaları ya da olayı farklı yöne çekecek ifadeler vermeleridir. Yani yaptıklarını söylemezler. O yüzden bazı işler bunlara ihale edilir. Eğer, bu kişilerin eylemi yaptığı belirlenirse, bilin ki kimseyi ele vermezler”