Rumen basınında yer alan habere göre, Morutan'ın performansından memnun olan Pisa, Galatasaray'a 3.5 milyon euroluk resmi teklifte bulundu.

La Nazione'de yer alan habere göre; Galatasaray'ın Pisa'nın yaptığı 3.5 milyon euroluk teklifi reddettiği belirtildi.

Rumen oyuncu için ilk belirtilen satın alma opsiyonu 31 Mayıs 2023 tarihine kadar ödenecek olan 5.5 milyon euroluk bonservis bedeli. Sarı kırmızılıların bu fiyatın altına düşmeyeceğini İtalyan ekibine bildirdiği ifade edildi.

"İTALYA'DA KALACAK"

TFF Tahkim Kurulu'nda istifa TFF Tahkim Kurulu'nda istifa

Morutan'ın menajeri konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Pisa Morutan'ın bonservisini şimdi almak istiyor. Galatasaray'a tek seferde Morutan için 3.5 milyon Euro teklif ettiler. Morutan biraz daha gol veya asist yaparsa İtalya'da kalacak. Bu Pisa mı olur bilemem."

"DURUMUNU TAKİP EDİYORUZ"

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ise Morutan için, "Son zamanlarda çok etkili. Durumunu takip ediyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

MORUTAN'IN RAKAMLARI

Rumen oyuncu, bu sezon Galatasaray'da teknik direktörlüğe gelen Okan Buruk'un planlarında yer almayınca takımdan ayrılarak Pisa'nın yolunu tutmuştu. Genç yetenek, geçen sezon Galatasaray forması ile 34 maça çıkarken 3 gol 5 asist yaptı. Morutan, Pisa'da bu sezon 20 maçta görev alırken 5 gol 7 asistlik istatistik göstererek dikkatleri üzerine çekti.