Hacamat, vücuttaki kanın vakumlanarak dışarı çıkarılmasıdır. Hacamat, vücudun farklı bölgelerinden yapılabilir. İki omuz arasından yapılabileceği gibi, başın arka tarafından da yapılabilir. Hacamatta kan, bardak, hacamat kupası ya da boynuzla alınır. Hacamat argo tabirde hafif yara bırakma anlamında kullanılmaktadır. 

Hacamat altın günleri nedir?

Hacamatta altın gün nereden geliyor? Bu konuda Peygamberimiz Hz. Muhammed SAV.'in bir Hadis-i Şerifi'nde " Hicri 17, salı gününe rastlarsa, bir yıllık hastalıklara şifadır" buyuruyor. 

Hacamat takvimi nedir?

Hacamat, Hicri takvime göre, ayın hareketleri baz alınarak belirlenen günlerde yapılır. Hacamat takvimine göre belirlenen hacamat günlerinde yapılan hacamatlara sünnet hacamat da denir. Sünnet olan hacamat günlerini WMAL.net olarak sizler için grafiklerle belirleyerek bilgilerinize sunuyoruz. google aramalarında en çok araması yapaılan hacamat takvimi 2017, 2017 hacamat takvimi anahtar kelimeleri aylık 4000 civarında aranmakta, hacamat takvimi 2018 ve 2018 hacamat takvimi ile 2018 hacamat takvimi Diyanet aramaları hala yapılmakta ve bu aramalar sınucunda çıkan hacamat takvimlerine göre hacamat yaptırılmaktadır. Bu kesinlikle yanlıştır. Bu yüzden 2020 yılı hacamat günlerini gösteren hacamat takvimini sizler için aylık periyotlara bölerek paylaşacağız. Diyanet hacamat takvimi ile birlikte İsmailağa hacamat takvimi ve Fazilet takvimi hacamat takvimi de Türkiye'de en çok aranan ve itibar edilen hacamat takvimleri.

Hacamat nedir?

Hacamat, vücuttan kupalar yolu ile kirli kanın alınması şeklinde uygulanan bir alternatif tedavi yöntemidir.

Hacamat ne demek?

Hacamat ne demek Hacamat, vücuttan bir bölümün hafifçe çizilerek, buradan bardak, şişe, boynuz ya da kupa yardımı ile kan alamaya denir.

Hacamat nasıl yapılır?

Hacamat bazı hastalıkların önlenmesi ya da hastalığa maruz kalmış bir hastanın bu hastalıklardan kurtulması için vücudundaki genellikle hastalıklı bölgenin jilet yardımı ile çizilerek buradan kupalar ile kan çekilmesi ve deri altında birikmiş kanın alınması ile yapılır.

Sülük nedir?

Sülük, halkalı solucanlar grubunda yer alan bir hayvandır. Son yıllarda doğal tedavi aracı olarak kullanılan sülüklerin mucize şekilde hastalıkları ortadan kaldırdığı görülmüştür.

Sülük tedavisi

Sülük tedavisi, hacamat tedavisinin benzeridir. Sülük hastalıklı bölgeye bırakılır ve buradan kendi rızası ile kan emmesi sağlanır. Şifa kaynağı olarak yaratılmış bir varlık olan sülük, hastalıklı kanı emerek vücudun sağlığa kavuşmasını sağlar. Kanı emen sülüklerin kısa süre sonra şişerek öldüğü görülür.

Sülüğün faydaları nelerdir?

Sülük faydaları da yukarıda saydığımız hacamatın faydaları ile benzerlik gösterir. Sülük de hacamatta olduğu gibi vücuttaki toksin maddelerin atılması için kullanılır. Sülük daha uzun süreli tedavi gerektirirken; hacamat, daha kısa sürede sonuç vermektedir.

Sülük ve hacamat arasındaki benzerlik

Hacamat da sülük tedavisi de benzer sorunların çözümünde kullanılmaktadır. İki tedavi yolunda da vücuttaki biriken toksin maddelerin bir şekilde vücuttan atılması amaçlanmaktadır. Sülüğün hacamattan farklı ve artı yönü, hastalıklı bölgeyi birebir tespit edebilmesi ve buradaki kanı emmesidir. Doktorların bile kesin bir biçimde teşhis koyamadığı durumlarda sülüklerin hastalıklı bölgeyi buldukları ve buradaki kanı emdikleri fark edilmiştir.

Hacamat faydaları nelerdir?

Hacamat faydaları saymakla bitmez. En başta bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve hastalıklara ve virüslere karşı daha kolay mücadele etmenizi sağlar. Tansiyon hastaları için ve tansiyon hastası olmayanlar için tavsiye edilmektedir. Tansiyonu dengeler ve yüksek tansiyon ya da düşük tansiyonla karşılaşmanızın önüne geçersiniz. Kan üretiminden sorumlu organların uyarılmasını sağlayarak kan üretimin dengelenmesine katkı sağlar. Hacamat faydaları içinde en önemlilerinden biri de kaygı ve depresyonu önlemesidir. Psikolojik sorunlar yaşayanların hacamat yaptırması önerilir. Özellikle kafadan hacamatın en etkili hacamat olduğu ifade edilmektedir. Bunun kaygı ve endişeye iyi geldiği ortaya çıkan en önemli faydalarından biridir. Akıl, hafıza ve anlama gücünün gelişmesini sağlar. Çıban, kist ve tümör (kanser) iyi gelir. Dikkati ve direnci artırır. Bel fıtığı, bel tutulmaları, eklem ağrılarına iyi geldiği gibi kireçlenme nedeniyle oluşan eklem ağrılarını da giderir. Kan ve dokularda biriken toksin maddelerin atılmasını sağlar ve vücudunuzu temizler. Karaciğer ve dalak hastalıklarında en önemli tedavi olarak işaret edilir. Ağrıları gideren, kaygıları bertaraf eden, yan etkisi olmayan hacamatın tercih edilmesi için birçok neden sayılabilir.

Hacamat zararları var mıdır?

Hacamatın bilinen bir zararı yoktur. Zaten en önemli yönü de zararsız bir tedavi yolu olmasıdır. Hacamatı zararı olmasa da bu konuda yetkin olmayan kişilere ya da kurumlara hacamat yaptırmamanızı öneririz. Kan ile bulaşan birçok hastalık olduğundan, hacamat yapılan ortamın ve hacamat yapan kişinin yetkin olmasına dikkat ediniz.

Hacamat bölgeleri

Hacamat noktaları ya da hacamat bölgeleri olarak sorulan soru aslında hacamatın vücutta nerelere yapılacağı ile ilgili genel bir sorudur. Hacamat bölgeleri görselinden, hacamatın hangi bölgerele yapılabileceğine yönelik sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

Kafaya hacamat yapılır mı?

Kafaya hacamat yapılır mı Kafadan yapılan hacamat, en etkili hacamatların başında gelir. Başınızın 3 farklı bölgesinden hacamat yaptırılabilir. Siz de kafadan hacamat yaptırmak istediğinizde, bunun uygun olup olmayacağını hacamat doktorunuza danışmanız doğru ve yerinde olacaktır.

Hacamat sonrası ne yapılır?

Hacamat süresi 10-15 dakika kadar sürer. Hacamat yapıldıktan sonra 3 gün hayvansal gıdaları tüketmemeniz tavsiye edilir. Bu şekilde hacamatın vücuda etkisinin görülmesi beklenmektedir.

Hacamat kursu

Hacamat yaparak bu eşsiz tedavi yolunu uygulamak isteyenlere yönelik hacamat kursları açılmaktadır. Hacamat kurslarında verilen belge ile hacamat kliniklerinde hacamat yapmaya ehliyet kazanılmaktadır. Ancak hacamat kliniğinin Sağlık Bakanlığı’nın bu konudaki yönetmeliğine uygun olarak açılmış olması gerekmektedir. Hacamat kursundan alınan belge ile evde hacamat yapılması yasaktır.