Hollanda, mesleğin uzaktan çalışmaya olanak sağlaması ve çalışanın talep etmesi durumunda uzaktan çalışmayı önceleyen bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Hollanda evden çalışmayı yasal bir hak haline getiren ilk ülkelerden biri olmaya hazırlanıyor.

Hollanda parlamentosunun onayladığı yasa tasarısına göre, tüm çalışanların uzaktan çalışmayı talep etmesi yasal hak haline gelecek.

Mesleğin uzaktan çalışmaya olanak sağlaması durumunda, işverenlerin uzaktan çalışma taleplerini dikkate alması zorunlu kılınacak.

Kocaeli Akıncılar Kurucu Başkanı Şevket Yılmaz'ın tedavisi devam ediyor! Dua bekliyor! Kocaeli Akıncılar Kurucu Başkanı Şevket Yılmaz'ın tedavisi devam ediyor! Dua bekliyor!

Parlamentonun geçtiğimiz salı günü onayladığı yasa tasarısının yürürlüğe girmesi için Senato'dan onay alması gerekiyor.

Koronavirüs salgınıyla birlikte tüm dünyada sosyal teması en aza indirebilmek için çalışanların evden çalışması pratiği yaygınlaştı.

Son iki yıldır özellikle 'masa başı' olarak tanımlanan meslek dallarında çalışanlar, her gün ofise gitmek yerine evlerinden çalışarak iş hayatlarını sürdürebiliyor.

Ancak aşılamanın yaygınlaşması ve koronavirüs vaka sayılarının kontrol altına alınmasıyla birlikte kimi işverenler çalışanları yeniden ofise çağırmaya başladı.