İngiltere'nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketi British Gas, İngiltere’nin Avrupa kıtasında en düşük doğal gaz rezervine sahip olduğunu açıkladı.

Fransa’nın 103 günlük, Hollanda’nın ise 123 günlük gaz stoku bulunduğunu ifade eden firma, İngiltere’nin ise sadece 9 günlük doğal gaza sahip olduğunu ifade etti.

İngiltere’de özellikle ocak ve şubat aylarında her gün 3 saat elektrik kesintisi yaşanmasının mümkün olduğu ve bunun havanın en soğuk olduğu akşam saatlerinde gerçekleşebileceği bildirildi.

İngiltere devlet kanalı BBC, 14 Ekim’de İngiltere’nin depolarının “dolu” olduğunu yazdı.

İngiltere’nin en büyük doğal gaz şirketi British Gas, İngiliz devletini yalanlamış oldu.

British Gas, kış için acil eylem planı olarak, İngiltere açıklarında bulunan deniz doğal gaz kuyularını ve platformlarını tekrar açacaklarını duyurdu.

Şirket, gerekirse üretimi “en üst seviyede” yapacaklarını açıkladı.

GAZ KRİZİ GİDEREK BÜYÜYOR

İngiltere ve Avrupa Birliği, Ukrayna Savaşı sebebiyle Rusya’ya yaptırım uyguladı.

Rusya, karşılık olarak vanaları kapattı.

Almanya'da 2022'nin üçüncü çeyreğinde 120 İslamofobik suç işlendi Almanya'da 2022'nin üçüncü çeyreğinde 120 İslamofobik suç işlendi

Çin’in de Avrupa’ya sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ihracatını durduracağını açıklamasıyla birlikte, doğal gaz krizi derinleşti.

Avrupa’nın birçok yerinde doğal gaz ve elektrik faturalarına yüzde 500 zam geldi. Küçük işletmelerin yanı sıra sanayi devlerinin de iflas bayrağını çekebileceği ifade edildi.