İslam dini ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i (s.a.v)'e hakaret eden, her fırsatta İslam dinine olan düşmanlığını ifade eden Hollandalı aşırı sağcı lider Geert Wilders, son olarak Kurban Bayramı'nı hedef aldı. Wilders, "Mide bulandırıcı İslam geleneğini yasaklayın" dedi.

İslam dini ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i (s.a.v) hedef alan sözleri nedeniyle nisan ayında Twitter hesabı askıya alınan Hollandalı aşırı sağcı lider Geert Wilders, büyük bir skandala daha imza attı.

'MİDE BULANDIRICI İSLAM GELENEĞİ'

Almanya'da sendika, Münih Havalimanında çalışanları greve çağırdı Almanya'da sendika, Münih Havalimanında çalışanları greve çağırdı

Twitter'da 1 milyon takipçisi bulunan Wilders, Kurban Bayramı ile ilgili tepki çeken bir paylaşım yaptı. Kurban kesim anına ait bir görüntüyü paylaşan Wilders, tweetinde "Mide bulandırıcı, barbar İslam geleneğini yasaklayın" ifadesini kullandı.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Wilders'ın skandal paylaşımı sosyal medyada büyük tepki çekti. Birçok kullanıcı yaptıkları paylaşımlarda Wilders'a ateş püskürdü. Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda "Hollandalı aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders Müslümanlara karşı nefret kustu", "İslam düşmanı Wilders'tan yeni skandal" gibi ifadeler yer aldı.