İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü, Bahçelievler’deki bir rezidansta çok sayıda Endonezyalı kadının zorla tutulduğuna dair ihbar aldı.

Ramazan ayı boyunca uygulanacak! Et fiyatlarında sabitleme kararı Ramazan ayı boyunca uygulanacak! Et fiyatlarında sabitleme kararı

İhbarı değerlendiren polis, ofis ve daire olarak kullanıldığı tespit edilen adreste zorla tutulan 23 kadın bulundu. Kadınları zorla alıkoyan kişilerin İran uyruklu Y.K. ile Irak uyruklu T.M. ve R.N.S. olduğu belirlendi.

26 ENDONEZYALI KADIN KURTARILDI

Şüphelilerden T.M.’nin evinde yapılan aramada 3 Endonezyalı kadın daha bulundu. 2 ayrı adreste zorla tutulan 26 kadın polis ekiplerince kurtarıldı.

Polis konuyla ilgili yaptığı araştırmalarda mağdur kadınların kendi ülkelerinde bir şirketle anlaşarak ayda 300 dolar karşılığında Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidecekleri, Türkiye’yi transit olarak kullandıkları, Türkiye’ye geldikten sonra yurt dışına çıkmak için işlemlerinin tamamlanmasını bekledikleri, bu sırada da 3 şüpheli tarafından zorla alıkondukları ortaya çıktı. Şüphelilerin 2 ay boyunca kadınları evlerde beklettikleri, bu süre içerisinde pasaportlarına ve cep telefonlarına el konulduğu öğrenildi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Endonezyalı 26 kadını zorla evlerde tuttuğu belirlenen yabancı uyruklu 3 şüpheliden 2'si tutuklandı, 1'i için sınır dışı işlemleri başlatıldı.