Çınar Aile Sağlığı Merkezi'ndeki görevi sırasında doktor Mahmut Doğan'a saldırıp yumruk ve tekme atarak yaralayan şüpheli Y.İ'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüpheli, polis eşliğinde Bakırköy Adliyesi'ne gönderildi.

Savcılıktaki ifadesinin ardından Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen şüpheli Y.İ'nin "basit yaralama" suçundan tutuklanmasına karar verildi.

 Şüphelinin ifadesi

Şüpheli Y.İ. hakimlikteki ifadesinde, olay günü lavabo ihtiyacını gidermek için sağlık ocağına girdiğini, buradan çıktığında müştekiyle karşılaştığını iddia etti.

Müşteki Doğan'ın kendisine izin alması gerektiğini söylediğini kaydeden şüpheli Y.İ, özür dileyip çıkışa yöneldiğini, müştekinin kendisini takip ettiğini, çıkışta aralarında arbede yaşandığını, istemeden de olsa olayın bu noktaya geldiğini öne sürdü.

Marmaray ve Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattı 24 saat hizmet verecek Marmaray ve Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattı 24 saat hizmet verecek

Doktor Mahmut Doğan, dün çalıştığı Çınar Aile Sağlığı Merkezi'nde bir kişi tarafından darbedilmişti. Saldırganın yumruk ve tekmeleriyle yaralanan Doğan'a ilk müdahale buradaki sağlık ekiplerince yapılırken, şüpheli Y.İ. polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Yapılan incelemede "yaralama" ve "cinsel taciz" gibi birçok suçtan emniyette kaydı olduğu öğrenilen şüpheli hakkında, "kasten yaralama" ve "kamu malına zarar verme" suçlarından işlem başlatılmıştı.